| StoienicăSorin a întrebat:

am 13 ani dati-mi si mie un program cu gantere flotari si abdomene va rog frumos

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Cu serii de 105 abdomene iti faci praf coloana

un antrenament mai putin STUPID nu stii?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti cam mic pentru asa ceva, lasa sa ma treaca 2-3 ani

| Caddillac a răspuns:

Salut, un program bun de abdomene este aici http://www.muscoliaddominali.com/
Este in italiana, poti folosii google translate daca nu te descurci, nu iti pot scrie tot ce este pe pagina...dar este foarte simplu, pentru a incepe acel program trebuie sa faci cate abdomene poti, fara sa te opresti, odata ce ai facut de exemplu 105 abdomene (Facute corect) iti alegi programul "101-115 addominali" iar acolo vei avea seriile si timpul de pauza. este simplu, odata ce vei termina programul (3-4 zile sau o saptamana) vei mai face din nou testul initial incercand sa depasesti cele 105 abdomene facute inainte :D si tot asa.

| StoienicăSorin explică (pentru Caddillac):

Caddillac eu nu pot face mai mult de 30 -35 de abdomene

| Cosmin86 a răspuns (pentru Caddillac):

Cu serii de 105 abdomene iti faci praf coloana

un antrenament mai putin STUPID nu stii?

| Caddillac a răspuns:

Dar nu uita, dupa ce ai facut testul initial, incepi programul a doua zi

| Caddillac a răspuns:

E clar, m-ati inteles gresit... serii de 105 abdomene e logic ca te faci praf, totul consta in a face 105 abdomene in TOTAL deci din mai multe serii exemplu faci 5 serii de 15, si nu am zis neaparat 105, trebuie sa alegi cat poate fizicul tau face, tu poti 35, ei bine din site-ul dai click unde scrie de la 31-40 de abdomene, ca sa nu te mai invart in continuu iti dau eu programul pentru 35 de abdomene
Serie 1 7abdomene
Serie 2 9 abdomene
Serie 3 9abdomene
Serie 4 7abdomene
Serie 5 7abdomene
Serie 6 Cate abdomene poti face, dai maximu, dar sa faci minim 11... asta este programul pentru "celor 35 de abdomene"

| Caddillac a răspuns (pentru Caddillac):

Nu uita sa faci pauza 60 de secunde intre serii

| Cosmin86 a răspuns (pentru Caddillac):

Tot STUPID e, abdomenele sunt exercitii care ITI DISTRUG COLOANA + sunt foarte INEFICIENTE pentru abdomen

Un antrenament ADEVARAT al abdomenului consta in exercitii de genul :

- L-stand
- ridicari de picioare din atarnat
- bricege
- saritura in lungime de pe loc
- front-lever ( si back lever )