| CrazyKiller a întrebat:

Va rog imi spuneti cand e meciul de wrestling cu CM Punk vs John Cena? Daca a fost cine a castigat?

Răspuns Câştigător
| SEBASTIANDER a răspuns:

Va fi ppv-ul money in the bank john cena vs cm punk va fi pe 17 iulie duminica dar cum fraieri astia de pe sport.ro o dau peste o luna mai bine cauta pe youtube sau pe www.wwe.com. uite niste detalii importante! john cena: data nasteri 23 aprilie 1977, locul nasterii:West Newbury, Massachusetts, USA. cm punk:In 2008 pentru CM Punk este un an foarte bun pentru el reuseste sa castige,, Money in the bank,, la Wrestlemania din care mai faceau parte Shelton Benjamin, John Morrison, Chris Jericho, MR Kennedy, Carlito, Montel Vontavious Porter. Pe data de 30 iunie Dave Batista se razbuna pe Edge pentru ca a jucat murdar la Night Of Champions. Batista pleaca iar CM Punk profita de asta vine cu servieta,,Money in the bank,, si cu un arbitru unde CM Punk ii aplica un GTS, manevra sa de final si reuseste sa devina pentru prima data World Heavyweight Championship. In culise se intalneste cu John Bradshaw Layfield care ii spune lui Punk ca este un campion doar pe hartie, ca nu mai asa putea lua el centura si in RAW-ul are o centura mondiala pentru ca Triple H a fost draftat in SmackDown si a plecat cu titlu WWE dupa el. Pe 7 iunie la RAW managerul general de atunci Mike Adamle aranjeaza un meci intre campionul mondial CM Punk si JBL dar securitatea platita de JBL intervin ca sa ii dea o bataie sora cu moartea lui Punk dar John Cena si vechi baieti din Cryme Time JTG si Shad Gaspard intervin ca sa ii ea apararea lui Punk si reusesc sa distruga toata securitatea lui JBL iar la finalul meciului Punk sare din ring pe toata securitatea lui JBL.
La RAW inainte de Great American Bash, CM Punk le da o clauza la cei patru luptatori pentru a se califica pentru titlu mondial acestia sunt John Cena, Dave Batista, JBL si Kane dar in acest meci Batista reuseste sa castige acest Fatal 4 Way si se califica la Great American Bash unde va da piept in piept cu campionul mondial al greilor CM Punk.
La Great American Bash Batista si Punk se lupta doar 5 minute unde Kane intervine in acest meci cu acea plasuta si ii face un chokeslam lui Batista si lui Punk, Kane loveste si un cameraman cu un big boot si CM Punk ramane campion mondial.
LA RAW dupa Bash Kane scoate acel mister din plasa si este masca lui Rey Mysterio si Kane spune la toata lumea ca Rey nu a a mai aparut in WWE de 2 luni si cei din lumea wrestlingului se sperie de ce zice Kane si zice la comentatori daca e,, viu sau mort,, iar Rey apare din nou in WWE dupa 2 luni si nimeni nu stie ce sa petrecut in aceasta pauza iar Rey este nimicit de Kane dar Batista intervine sa il apere pe Rey dar si Batista este nimicit de Kane.
La SummerSlam CM Punk incepe un nou feud cu JBL dar Punk reuseste sa isi pastreze titlu mondial.
La RAW, Mike Adamle ii spune lui Punk ca va trebui sa isi puna titlu mondial la bataie la Unforgiven intr-un Scramble match,dar la Unforgiven CM Punk este accidentat in culise de cei din The Legacy(Randy Orton, Ted Dibiase si Cody Rhodes) atunci aceasta mostenire era in formare iar Punk nu mai putea juca si titlu a fost pierdut,in acel meci se lupta JBL, Batista, Rey Miysterio si Kane dar Chris Jericho intervine in acest meci dar Y2J nu avea voie sa intervina si reuseste sa ii aplice un codebreaker lui Kane si devine campion mondial al greilor unde Jericho mai avusese un meci cu Shawn Michaels dar pe acela la pierdut.
La Survivor Series CM Punk se intoarce din nou in WWE dupa absenta de 3 luni unde face parte din echipa lui Dave Batista impreuna cu Kofi Kingston,Matt Hardy si R-Truth dar aceasta echipa pierde in fata echipei lui Randy Orton din care mai fac parte William Regal,Shelton Benjamin, Cody Rhodes si Mark Henry care e insotit de Layla, Tony Atlas si Manu.
LA RAW cu 3 saptamani inainte de Armaggeddon centura intercontinentala este vacanta din cauza lui Honky Tonk Man acesta se retrage din WWE si managerul general Stephanie McMahon le spune ca se va face un turneu si finala va fi la Armaggeddon. CM Punk face parte din turneu pentru a se apropia de titlu intercontinental, Kofi Kingston reuseste sa se califice mai departe in semifinala unde castiga meciul prin descalificare in fata lui Kane, Rey Mysterio reuseste sa castige in fata lui The Miz si se califica in semifinala, John Morrison reuseste sa se duca si el in semifinala unde reuseste sa il invinga pe Finlay si CM Punk castiga meciul in fata lui Gene Snitsky si se duce si el in semifinala La RAW inainte cu o saptamana CM Punk reuseste sa se duca la Armaggeddon in finala unde castiga meciul in fata lui Morrisson si Rey reuseste sa se califice si el in finala unde reuseste sa castige meciul cu ganezul Kingston si Punk va da piept cu Mysterio la Armaggeddon. La Armaggeddon CM Punk reuseste sa devina campion intercontinental unde ii face lui Rey un GTS si ii sparge nasul.
[modificare]2009
La Royal Rumble CM Punk nu isi pune titlu intercontinental la bataie si face parte din cei 30 de oameni pentru a ajunge in Main-Event la Wrestlemania 25 pentru titlu mondial al greilor sau pentru titlu WWE iar Punk intra al 18-lea om in Royal Rumble si reuseste sa il scoate pe William Regal dar Punk este scos de The Big Show. La RAW Punk pierde centura intercontinentala in fata lui JBL iar la Wrestlemania 25 Punk din nou reuseste sa puna mana pe servieta Money in the bank din care mai fac parte Kane,Mark Henry,MVP,Shelton Benjamin,Kofi Kingston, Christian si Finlay.
La Backlash CM Punk pierde meciul in fata lui Kane.
LA RAW dupa Backalsh CM Punk incepe un nou feud cu Umaga ce dureaza pana la Extreme Rules iar Punk pierde meciul la Judgment Day in fata lui Umaga.
La Extreme Rules CM Punk castiga meciul in fata lui Umaga unde este un meci de tip Samoan Trap iar Punk il leaga pe Umaga cu o sfoara in coltul ringului si reuseste sa castige meciul dar in Main-Event Jeff Hardy reuseste sa devina campion mondial al greilor unde sa luptat cu superstarul necnezurat Edge intr-un meci de tip Ladder, iar CM Punk vine cu servieta Money In The Bank si CM Punk reuseste sa devina campion mondial al greilor pentru a doua oara.
La The Bash CM Punk isi pastreza titlu mondial al greilor in fata lui Jeff Hardy prin descalificare unde Punk loveste cu piciorul pe arbitru special Scott Armstrong. La SmackDown CM Punk semneaza un contract cu Jeff Hardy pentru a se lupta la Night Of Champions dar la atunci CM Punk pierde titlu mondial in fata lui Jeff Hardy.
La SummerSlam CM Punk are un meci din nou impotriva lui Jeff Hardy acest conflict mai continua cu un meci TLC iar Punk reuseste sa devina pentru a treia oara campion mondial al greilor unde castiga meciul iar la final The Undertaker apare in ring si il sperie de moarte pe Punk.La SmackDown CM Punk isi pune titlu mondial al greilor la bataie cu Jeff Hardy intr-un meci Hell in a Celliar daca Jeff nu castiga meciul este concediat din WWE si se pare ca Punk castiga meciul si el semneaza un contract cu Total Nonstop Action(TNA). La SmackDown inainte cu 2 saptamani de noul PPV exclusiv Breaking Point CM Punk incepe un nou feud cu Fenomenul The Undertaker si semneaza un contract signing cu The Undertaker pentru titlu mondial. fundita? pls :)

3 răspunsuri:
| Daredevil1998 a răspuns:

PPV in sine Money in The Bank in america e pe 17, adica duminica, in Romania o sa il difuzeze peste o luna.dar dupa ce se difuzeaza in america poti cauta pe youtube rezultatele si ai sa vezi! bafta funda?

| ardei795 a răspuns:

A castigat john cena mama adi john cena a sarit de pe stalp in spagat
si n-a patit nimic

| DjGrasu a răspuns:

Frate meciul lui john cena cu cm punk e maine seara de la 10 dar eu m-am uitat pe net si ati spun ca john cena pierde centura, iar cm punc pleaca cu ea, la fel si randy orton, uitate maine seara de la 10 sau 11, nu mai stiu sigur