| Pacquiao a întrebat:

Va rog si eu ceva happy Ce exercitii recomandati pentru umeri si pentru piept, de facut acasa.Am haltera si gantere reglabile happy FUNDA rapid :*

Răspuns Câştigător
| Cl3ar a răspuns:

Piept - impins cu gantera, impins cu gantera in declinat, impins cu gantera in inclinat, fluturari

Umeri - ridicari cu gantera in fata (bratele drepte, faci un unghi de 90 grade), impins cu gantera (in picioare sau de pe scaun ), ridicari cu gantera in lateral (ridici bratele la.nivelul umerilor)

7 răspunsuri:
| ANONYMBOSS293 a răspuns:

Pt umeri iei 2 sticle si le umpli cu ceva unpic mai greu decat apa. Iei cate una intr-o mana. Ridici de 4 serii a cate 15 repetari de jos pana cand ajungi cu mainile la nivelul umerilor, 4 serii in fata si 4 serii in lateral. Iar la piept sunt flotarile. Altceva nu ai ce face acasa decat daca iti faci gantere.

| Pacquiao explică (pentru ANONYMBOSS293):

Am gantere si haltera cumparate happy Deci pot sa fac, dar zic de tipurile de exercitii happy Care sunt cele mai eficiente? Cu cat fac mai multe repetari si serii, cu atat se vede mai bine rezultatul? happy

| Cl3ar a răspuns:

Faci 4 exercitii a cate 8 repetari (4 serii), greutatea sa fie.moderata,adica sa poti completa toate seriile si totusi sa te fortezi.

| Cl3ar a răspuns:

In plus rezultatul se va vedea in timp, trebuie sa ai o alimentatie bazata pe proteine si carbohidrati (1g de proteine la 1kg de al tau), sa bei minim 2 litri de apa pe zi, sa dormi 8 ore pe noapte.

| Pacquiao explică (pentru Cl3ar):

Multumesc frumos! happy Meriti funda!winking happy big grin

| Cl3ar a răspuns:

N-ai pentru ce, ma bucur ca ti-am fost de ajutor. happy Daca mai ai nevoie de ajutor doar spune-mi big grin

| Pacquiao explică (pentru Cl3ar):

Ti-am trimis cerere de prietenie happy