| GrigMatei a întrebat:

Vi se pare ok planul acesta de alimentatie?

ora 8 : fulgi de ovaz cu iaurt, 2 oua cu branza, o banana si o vitamina.

Ora 11 : piept de pui/vita/curcan cu orez/cartofi

Ora 1 : 1 l de lapte.

ora 2: piept de pui/curcan cu cartofi/orez/legume

ora 5 : pulpa de pui cu orez/cartofi (inainte de antrenament)

ora 7 antrenament (40 min.)

ora 7.40-45 creatina.

ora 8-8:30 pui cu legume sau orez si o felie de branza si masline.

Inainte de culcare mai bag 1 l jumate de lapte.

Intre mese mai bag nuci cu miere.

16 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pana si sugarii mananca mai rar!
Si...am o mare nelamurire: cum naiba dormi noaptea dupa 1 1/2 l de lapte? Dormi in pat, sau pe tron?

| Wehes a răspuns:

Pentru astia de sus : Daca nu va prindeti despre ce sport e vorba mai bine nu mai comentati dracu.
Sa revenim la topic :
Alimentatia e foarte bine pusa la punct. Iti mai ramane sa te odihnesti cum trebuie si sa te antrenezi asemenea si clar vei avea rezultate.
O intrebare am : La 1 litru de lapte ai 32 grame proteine.
La 1 litru jumatate ai 48 grame proteine si din cate stim la o masa corpul asimileaza undeva la 35 grame proteine. De aceea alea 13-15 grame probabil nu le mai obtii si sa nu bei laptele ila degeaba. Am luat valorile astea tinand cont ca la 100 litri ai 3.2 grame.
Si eu am cam aceeasi alimentatie, bag de luni pana vineri in fiecare seara cam 1 litru - 1 litru 200 de lapte si se doarme foarte bine, aviz ardnaxur.

| GrigMatei explică (pentru Wehes):

In zilele de pauza nu bei? Eu mananc in zilele de pauza exact ca in zilele de antrenament, poate cantitati mai mici.

| Wehes a răspuns (pentru GrigMatei):

Cu mancarea la fel. Cu laptele in wekeend nu.
Nu beau pentru ca imi fac o salata de fructe in loc de lapte. Mere, portocale, kiwi, banane etc.
Am incercat si combinatia Lapte cu Fructe si a 2-a zi am luat in brate WC-ul, de aia nu consum lapte si in wekeend laughing

| GrigMatei explică (pentru Wehes):

laughing)))

Răspuns utilizator avertizat
| iZberg a răspuns:

Ba da ai tai cum te pot tine asa cu atata mancare? mananca si tu mai putin de 3 ari pe zi si exceptonal cate ceva intre mase(la 8-8:30 sa mananc ca si de mai bant nu as manca ma)

Răspuns utilizator avertizat
| GrigMatei explică (pentru iZberg):

De ce as face asta?

| iZberg a răspuns (pentru DragosMarian9):

Dar nu a precizat nici un sport cooopile! Dumnezeule, vaaaiii!

| GrigMatei explică (pentru iZberg):

Era evident ce sport e....Culturism

| vatasanumaria a răspuns:

Este ok dar 1 l jumate de lapte inainte de culcare mi se pare prea mult

| GrigMatei explică (pentru vatasanumaria):

Mie nu mi se pare deloc mult

| Boss01 a răspuns:

Precizeaza si tu inaine ce sport sa nu mai apare atatea dubii ca e prea mult,, 3 mese pe zi in culturism nu exista daca vrei sa cresti in masa musculara,, daca ai pute sa mananci asa zilnic mi se pare destul de ok acest program de alimentatie.