| Catalyn13Barcelona a întrebat:

Visele pot deveni realitate? Adica daca eu visez ceva, poate deveni realitate? Scuze de categorie.

Răspuns Câştigător
| Ildiz a răspuns:

Din cate stiu eu nu. Dar,din proprie experienta iti spun ca uneori visele sunt un fel de anticipari a ceea ce urmeaza sa se intample, adica uneori (destul de rar ce-i drept) se intampla ceva care are legatura cu ce ai visat.(mie mi s-a intamplat chiar de curand sa visez ca aveam nr de tel al unei vechi prietene pe care nu il mai am. si azi am intrat pe un id mai vechi pentru ca trbuia sa transfer cv de pe pc pe laptop si am gasit idul ei, am vbit etc laughing ) sper ca ai inteles la ce m-am referit.

8 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Nu. Visele sunt creaţii ale creierului, dacă vrei să spui aşa.
Se spune că visele devin realitatea, dar se referă doar la scenarii pe care ţi le imaginezi în timp ce eşti în stare conştientă. Iar pentru alea, ca să devină realitatea, trebuie să lupţi.

| MihaelaDart a răspuns:

Daca ai cu ce, poti sa le indeplinesti oricand. Alteori raman numai vise daca nu avem posibilitatea de a le realiza.

| skif2skif a răspuns:

Sincer nu cred.De obicei visele nu devin realitate.Dar poti asculta o melodie pe acest gen.SPIKE-REALITATE.numai bine!

| Giinger a răspuns:

Daca poti si vrei din toata fiinta ta sa devina realitate, mai devreme sau mai tarziu se vor indeplini. happy Lupta pentru visele tale, nu le lasa sa se stinga. E frumos sa visezi, atata timp cat nu este ceva interzis sau imposibil(sa ai puteri magice de ex).
O seara placuta>big grin

| Deenissa a răspuns:

Visele nu devin realitate.In general poti sa faci un vis sa devina realitate prin propriile forte!

| BonCoeur a răspuns:

Mai...Daca eu stiu, ai multa vointa si iti doresti cu adevarat sa obtii la ceea ce visezi, tragi tare si ai sa obtii candva.Eu am visat la un laptop 3 ani si anul acesta abia l-am primit cadou happy.

| mirel1983 a răspuns:

Nu,visele sunt vise...atat,cateodata coincidentele te fac sa crezi ca visele devin realitate.

| knitall a răspuns:

Evident. Depinde ce faci dupa ce te trezesti.