| Forza4Milano a întrebat:

Voi in cate sedinte ati invatat sa inotati?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vreo 8

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai multe, pe la 9 ani, mă ținea mama pe brațe să nu mă scufund.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai se invata in sedinte?

Nici nu mai stiu, nu era ca si cand mi-am propus sa invat asta, s-a intamplat pur si simplu.

Incepusem sa ma bag din ce in ce mai mult pe sub apa, si sa inot asa, purtat de apa. Si apoi, incet incet, m-am ridicat si la suprafata si am realizat ca am invatat sa inot. Dupa am continuat tot asa pana nu am mai avut treaba big grin

| mastadont a răspuns:

în vreo 5 ședințe, dar știam deja să mă mențin la suprafață, tot ce a trebuit să învăț a fost cum să înnot corect stilul liber. Asta la început, că după aceea am continuat să fac înnot de performanță și am învățat șicelelalte 3 stiluri.

| xVictor a răspuns:

La prima sedinta de impins de pe podul jiului in curent ca dadusera drumul la termo si aia nu au vrut sa ma scoată, asa ca am dat din maimi si din picioare, ba ca toporul la fund, mai pe la suprafata si am ajuns la mal. Dupa cateva serii de injurii si cateva cozi de sfinti asteptand sa de pogoare, mai o bere, mai o bere, si inca una, am imtrat in apa si dupa cateva guri de apa stateam la suprafata. Important e sa inveti sa faci pluta pentru ca daca te panichezi, macar nu te ineci ci plutesti ca rata. Succes!