| RubikSD a întrebat:

Stiti sa inotati? Daca da, cum ati invatat (de la cursuri cu instructor sau cum)?

Răspuns Câştigător
| AnonimusX16 a răspuns:

Eu personal am 14 ani si am invatat sa inot in urma cu 2 saptamani intr-un cantonament sportiv.Am incercat inainte si cu un antrenor dar nu a dat nici un rezultat, pur si simplu nu intelegeam toata acea teorie.Dar asta nu are importanta sa continui de unde am ramas deci in cantonament domnulk antrenor ne-a dus sa ne relaxam la un rau din apropiere.Eu eram singurul care stadea pe mal doar cu picioarele pana la genunchi in apa.La un moment dat antrenorul a venit spre mine si m-a intrebat de ce nu intru in apa i-am explicat iar el m-a luat pe sus la propriu si m-a dus in mijlocul raului.Apa nu era atat de mare dar in mijloc cred ca avea un metru 65. M-am panicat si am ajuns la fund ma zbateam in timp ce speram sa ma ajute cineva.Saream reuseam sa iau o gura de aer dar ma scufundam la loc.Cand am obosit am stat 10 secunde fara sa fac nimic iar apoi am inceput sa dau calm din paini si din picioare cum stiam ca ar trebui sa dea un inotator in acel moment m-am ridicat la suprafata pentru prima data inotam. Povestea mea a fost cam lunga dar cea ce voiam sa iti spun este ca daca te relaxezi si te bazezi pe instinct ar trebui sa poti inota.

2 răspunsuri:
| ツDiana a răspuns:

Da, si am invatat singura. Nu e foarte greu, incearca si tu la apa, unde stii ca poti sa ajungi.

| GreuDeUcis a răspuns:

Nu pustiule uite cum sa treba te duci cu apa pana la piept si iti dau drumu usor iar apoi dai din maini si din picoare nu exista nu pot exista nu vreau asa eram si eu prima data credeam ca nu voi reusi niciodata.
Daca exersezi in fiecare zi nu are cum sa nu-ti iasa.
Multa bafta