| AndrewBoy a întrebat:

Vreau sa invat sa ma bat. Am incercat sa ma mai uit pe net, dar nimic. As vrea sa stiu stilul de lupta MMA, sa dau cu genunchiul, piciorul, si sa stiu "sa strang de gat". Cam atat.

Răspuns Câştigător
| Ramadan_Omar_1994 a răspuns:

Artele martiale mixte nu e doar un "stil" de lupta, depinde mult de antrenor si de sala.
Daca vrei un stil pentru autoaparare, iti recomand Krav Maga (Chiar daca pare ciudat este mai folositor decat MMAul intr o bataie pe strada)
Daca vrei un sport, du te la MMA, e fun dar multe tehnici sunt prea brutale pentru o bataie normala pe strada

3 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Cine te-a suparat? Artele martiale nu te invata sa te bati, te invata cum sa te aperi. Du-te la o sala si vezi despre ce e vorba.

| Volsvagan70 a răspuns:

Du-te la un sport de lupte.
Arte martiale, box, etc.
Mai poti invata si de aici: https://www.youtube.com/user/AndoMierzwa

| 4BubaNeagra a răspuns:

*Bataia* nu-i facuta pentru toti baiat. daca nu sti sa te bati, invata sa dai din ciripitor. (sa vorbesti) e mai elegant, si are priza la fete.