| MrFunky2 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de airsoft, dar nu vreau sa investesc bani ca prostul...imi e frica sa-mi iau o arma, echipament, etc...si cand colo sa nu fie o comunitate cat de cat buna in Romania,sa nu fie terenuri, etc.Ce spuneti, merita?

Răspuns Câştigător
| mudokins78 a răspuns:

Ho, hoo!
Normal că merită!
Şi ce treabă ai în primă fază cu comunitatea airsoft?
Echipează-te, antrenează-te, şi la urmă te poţi implica în comunitate.
Cum şi unde să te antrenezi?
În orice pădure mai apropiată de tine, pui semne(ţinte) pe copaci şi atakoya!
Să te implici direct, nu o să îţi placă să pierzi un meci după 30 de sec.
Merita? -Da!
Te eliberează de stres, temeri, gânduri, etc.
Dacă mai pui că îi învingi pe toţi, nu simţi satisfacţia adevaratului luptător? Succes!
Funda?

| MrFunky2 explică (pentru mudokins78):

Da.Dar e mare comunitatea? Exista milsimuri in Romania? Sunt terenuri prin paduri?

| mudokins78 a răspuns (pentru MrFunky2):

Ca un soldat adevărat, de multe ori, băieţii merg in pădure la baneasa sau snagov şi fetele se ocupă de grătarele şi corturi, maşini,,
Si băieţii se organizează adhoc, mai ales că avem tot ce ne trebuie.
Nu îţi face probleme, intră pe google şi dăi căutare la comunitatea românească de airsoft. Succes. (Poate ne vedem pe acolo)

| MrFunky2 explică (pentru mudokins78):

Nu cred ca prea curand...am 14 ani happy dar sunt interesant in airsoft.