| Leodelakuweit1337 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de calistehnics însă nu pot face mare lucru, cu ce sa încep sa avansez mult mai mult si care sunt Exercițiile de calistehnics, ofer funda!

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

Calistenicele sunt exercițiile cu greutatea corpului...e internetul plin. Tu vrei să te apuci de ceva și nu știi de ce? rolling on the floor

Începi cu baza, flotari, flotări la paralele, exerciții pentri abdomen (predominant ridicări de picioare din atârnat), exerciții de izometrie în atârnat, variații de tracțiuni.

| ponturi a răspuns:

Inot pentru rezistenta si imunitate, gimastica si yoga pentru mobilitate, atarnat cat mai mult pe bara sia pai ridicari de trunchi, ridicari de picioare, flotari la perete, tractiuni la masa, pentru forta fizica carat greutati, impins masina, baro in cauciucuri, rasturnari de cauciucuri.