| adelyn9811 a întrebat:

Salutare Tuturor! Am 15 ani, 60kg,1,83 cm, am 2 gantere acasa, bara din aia sa pot face tractiuni, fac abdomene etc... Vreau sa stiu in cat timp incep sa mi se vada "patratelele" bicepsii...
Si vreau sa-mi lasati un program... cand, cum si la ce ora sa fac exercitiile? Ofer Funda; x :d

Răspuns Câştigător
| magazinulDepeBlog a răspuns:

Http://www.youtube.com/......ttp?/watch

Cu ganterele poti lucra o serie de grupe de muschi (ai spatelui, pieptului, bratzelor - bicep, triceps). Pentru "patratzele" trebuie sa lucrezi diverse tipuri de abdomene.
http://www.youtube.com/watch?v=HEAMZdRCCmA
Recomandarea mea, la 15 ani, cand esti in crestere este foarte bine sa ceri sfatul unui profesionist - chiar "profului/profei" de sport. Un corp care sa arate bine per ansamblu trebuie sa aiba musculatura proportzionata - adica un biceps imens cu o gamba de balerina nu o sa se vada bine niciodata.

p.s: inainte de orice antrenament fizic nu uita sa faci o scurta incalzire.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| VasileBogdan a răspuns:

Deci. Ai inaltimea de 1.83 Poti merge fara nici o grija la o sala de fitness. Nu mai ai nevoie sa cresti deja iti este de ajuns. Oricum sala nu iti opreste neaparat cresterea in inaltime. Acasa nu faci nimic. Sauu i-ati niste susta, decadurabolin etc. si o sa se vada mai repede decat te astepti. Numai bine