| Ririru a întrebat:

Vreau sa ma duc la sala+ aerobic pentru abdomen si un fund "bombat". Am 52 de kg si 1, 68 inaltime. ( daca va ajuta ).
La ce aparate ar trebui sa lucrez cel mai mult pentru abdomen si fund? Si daca merg si la aerobic imi lucrez toate grupele de muschi? Nu prea ma pricep si din aceasta cauza caut cat mai multe informati! Multumesc.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Trebuie sa lucri la tot muschii a corpului, abdomenul e greu pentru ca nu-i poti lucra direct si indirect prin alti muschi nu e ca daca ai ridica greutati de aia trebuie facute multe flotari, ridicari la bara, ridicari de gantere, si alergare, fundul mai bombat devine daca te ingrasi si grasimea se va pune fix acolo sanse mici decat daca ai face operatie in fine manca multe proteine renunta la carbohidtrati

| florynmondialul a răspuns:

Pentu un fund bombat: genuflexiuni
pentru abdomen:abdomene