| anna2012 a întrebat:

Vreau sa merg la sala, dar imi este rusine. nu am cu cine sa ma duc, deci trebuie sa o fac singura. imi e foarte rusinesad

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Esti ca si mine, cind, la 18 ani, am mers pentru prima oara la sala!happy. Insa eu am fost fericit sa am un coleg de scoala cu care sa merg primele dati. Plus o determinare extraordinara de a reusi sa pun ceva muschi pe mine. Eram foarte slab, incit pe strada si la scoala unii rideau de mine, si de aceea mi-a fost rusine ca si tie sa merg singur la sala. Nu mi-a fost usor la inceput, pentru ca au fost unii care mai rideau si acolo de mine, insa m-a ajutat faptul ca acel coleg era cu mine. Insa au fost si dintre aceia care au inteles handicapul meu, si ca vreau sa il rezolv, la urma urmei de aceea eram la sala, si m-au incurajat. Asa ca am mers inainte timp de vreo doi ani (de la vreo luna de la inceput mergeam deja singur), si de atunci arat binisor. Daca ai fi din Bucuresti, si daca as fi fata, cu siguranta as veni cu tine, macar o perioada, pina ce te vei obisnui si vei avea curajul sa mergi singura. Dar sunt un "bosorog" de 42 de anihappyhappy, si nu cred ca e cazul (pentru tine, ca pe mine nu m-ar deranja).
Cred ca ar trebui sa cauti pe cineva cu care sa mergi. Rusinea te va tine citeva zile, pina ce vei merge de citeva ori, dupa aceea, vei cunoaste pe cei ce merg pe acolo (daca nu altcumva, din vedere), si vei capata curaj.

| Nickname1890 a răspuns:

De cand mersul la sala este o rusine? Pe asta nu am mai auzit-o pana acum. Ba chiar este o mandrie sa faci sport si sa te mentii in forma.

| foxi a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie rusine...mergi singura pur si simplu! te duci sa faci miscare, nu te duci la expozitie!

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

De ce sa iti fie rusine? nu ai de ce, este un lucru ok sa mergi la sala din cand in cand, deci lasa rusinea, cu rusinea mori de foame!:* succes. funda?big grin