| laSoledad a întrebat:

1. Cum sunt oamenii care au mentalitatea de "totul sau nimic" si ce parere aveti despre acestia? 2. Cum se diferentiaza femeile de barbatii care au aceasta mentalitate? 3. Va ragasiti printre ei?

Răspuns Câştigător
| Nilsson a răspuns:

Cred ca cei cu astfel de mentalitate nu sunt prea trecuti prin viata sau nu stiu cum e chiar sa nu ai nimic.
In antichiatea se spunea „aurea mediocritas" dar acum aceasta expresie este luata in deradere.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

No se chiquilla, cada cual es un mundo. Eso es lo de menos con todo o nada, las personas son diferentes y raras

| sabin89 a răspuns:

Am putea mai bine răspunde dacă ai fi mai specific; niste exemple ceva. Totul sau nimic în domeniul stiinţei, a relaţiilor sentimentale...sau ce? Cu privire la cunoasterea logaritmilor? Ori îi cunosc pe deplin, ori nu mă mai ocup deloc de ei laughing

| Frank51 a răspuns:

Uneori e bine alteori nu. Daca stii cand merita sa risti pentru totul sau nimic atunci e ok, dar daca o faci aiurea si pierzi inseamna ca a fost cam banal.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Vagă întrebarea, adică sunt anumite aspecte în care nu merită să te mulțumești cu puțin. Ori faci o treabă ca lumea, ori deloc laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o parere buna despre mine.De ce m-as mulțumi cu mai puțin decât "totul"? Niste ramasite nu sunt suficiente.E aiurea sa începi ceva sau sa accepți o situație si sa te blochezi intr-un punct, pe undeva pe la mijloc, de unde știi ca nu mai poți pleca.Sa știi ca altii au totul(orice ar fi)si tu ești pe la jumate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista totul sau nimic. Nu am nici o părere, nu e treaba mea.