| Meme10Memu a întrebat:

A fabricat careva mancare sau proteine doar din azot, apa, amoniac si metan si cateva fulgere amestecate?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te plictiseai asa-i?

| Meme10Memu explică (pentru darrio2007):

Da, cand sunt plictisit ca sa ma amuz imi apar tot felul de idei si intrebari si asa-mi trece plictiseala. rolling on the floor

| darrio2007 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Si ne iei pe noi de fraieri.

| Violleta2022 a răspuns:

Te pregatesti sa-ti gatesti ceva "anormal"? laughing

| Meme10Memu explică (pentru Violleta2022):

Ma refer la experimentul Miller-Urey.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Miller%E2%80%93Urey_experiment

The main problem of theories based around amino acids is the difficulty in obtaining spontaneous formation of peptides.

Peptides formed remained over-protected and shown no evidence of inheritance or metabolism.

In October 2018, researchers at McMaster University on behalf of the Origins Institute announced the development of a new technology, called a Planet Simulator, to help study the origin of life on planet Earth and beyond.

Au abandonat experimentul vazand ca nu iese mancare din amestecul din experiment si nici abiogeneza confirmata si s-au apucat de Planet Simulator. rolling on the floor

| Violleta2022 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Pai, daca l-ai descoperit, il poti studia!