| anonim_4396 a întrebat:

Acum o saptamana am visat ca unchiul meu, care a murit acum vreo 2 ani, mi-a dat 10 lei.Aseara i-am visat pe parintii lui(bunicii mei) "reincarnati" in parintii sotului meu si erau inconjurati de multi copii, iar eu si sotul meu eram in vizita la ei.Mentionez ca in ultimul timp nu m-am gandit deloc la ei.
1)Despre visul cu unchiul meu nu stiu ce sa zic dar oare visul cu bunicii mei vrea sa imi spuna ca...am vreo obligatie morala fata de socrii? Ca si cuplu socrii si bunicii sunt la fel ca si fizionomie si caracter.Iar eu am aceeasi fizionomie cu mama, iar sotul meu are ceeasi fizionomie cu tata.
De cele mai multe ori visele imi arata ce se va intampla.Ce ar putea insemna?

9 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Inseamna pe dracu', in secolul 21 va comportati ca niste analfabeti din evul mediu.

| harciog a răspuns:

Visele se nasc in minte si deci nu ele iti arata, mintea si sinele tau iti arata.Adevarul incepe acolo unde ai inceput sa simti.

| Inferno a răspuns:

Nu trebuie sa interpretezi visele.

| Filip23 a răspuns:

Cred ca este bine sa tii cont de vise numai daca te indeamna sa faci un bine sau iti schimbi ceva in purtare. In cazul asta da si tu ceva milostenie in numele lor, si atat.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! se zice ca daca in vis iti da ceva cel decedat, e bine, e rau daca dai tu in vis ceva celui decedat.da si tu ceva de pomana celor decedati, iar copiii din jurul lor pot fi avorturi, copii morti.
O zi buna!

| mihaitaLGP a răspuns:

Atunci cand dormi esti lipsit de ratiune, intervine subconstientul.

Subconstientul inmagazineaza starile emotionale sau trairile zilnice. In concluzie absolut tot ce inregistrezi atat din punc de vedere rational cat si mecanic, subconstientul sorteaza si inmagazineaza sub forma de imagini, vise.
Imaginile memorate in timpul noptii de subconstient sunt de obicei actiunile intense din zilele care au trecut.
Subconstientul memoreaza si trairi aleatorii, nu este neaparat sa visezi ce te marcheaza cu o zi in urma.

In concluzie, visele sunt inmagazinari ale subconstientului.

Ca sa intelegi mai bine ce este subconstientul, iti recomand sa citesti aceasta carte. Iti garanteaz ca vei deveni cu 50% mai destept.

Nici probleme de genul asta nu vei mai avea daca poti intelege aceasta carte.

http://ro.scribd.com/......ntului-tau

| Elena1994 a răspuns:

Nu inseamna nimic rau. Poate doar pur si simplu te gandesti la ei mai mult.happy

| FanPc a răspuns (pentru Elena1994):

Elena1994 ai dreptate... fiindca daca erau persiane dragi poate sa se gandeasca la ei

| Orafixa a răspuns:

POate ai constiinta incarcata nu te gandii la ei daca i mai visezi o data e un semn rau vei avea o tragedie in familie/neam nu te mai gandi la ei incearca sa viusezi alt ceva si daca apare si in alt vis unchiul bunici tai vei ave ao tragedie in familie uite un exemplui: Eu am visat ca fugeam si de odata mi-am pierdut piciorele de la genunchi in jos si am cazut m-am sculat brusc si am tipat s-a intamplat la ora 12 noaptea si la ora 1 noaptea verisoara ema a sunat-o pe mama si a spus ca a murit sora ei asdica matusa mea acum 3 luni s-a intamplat asta si mama a vista ca avea gura plina de sange intelegi. deci sunt semne visele acestea daca viseszi de bine nu ti se va intampla nimic. sper ca ti-am fost de folos.