| impossible a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de un vis.Am visat ca bunicii mele i se facuse rau iar mama mea tot ii spunea "O SA MORI!" iar bunica mea se asezase exact in patul in care a murit fratele ei [...]dupa aceea am visat o ambulanta care intra pe strada noastra. Poate insemna ceva visul acesta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RoxAnana a răspuns:

Eu visez aproape in fiecare seara... mie de obicei cam mi se intampla insa cosmarurile nu asa ca stai lin:*

| βÚβÚ a răspuns:

Buna!

Si eu am visat de multe ori lucruri ciudate, ba chiar atunci cand m-am trezit din somn incepusem sa tremur. Deseori nu ma intereseaza visele insa cand sunt chiar curioasa ce ar putea insemna, ma duc pe google si caut despre interpretarea viselor. Uite, am gasit un site : http://www.interpretare-vise.ro/
Cauti acolo cuvantul pe care l-ai visat. De exemplu la ambulanta :
AMBULANTA: teama de a te imbolnavi, vindecare dupa boala; probleme financiare, dar cu "anse de revenire la normal; ingrijestete mai mult de trupul si sanatatea ta; probleme de maxima "rgenta in viata ta, pentru care trebuie sa te implici total; (vazândo) se cere prudenta maxima in "ot ceea ce faci; cumpatare, echilibru; avertisment; (mergând in ea) riscu de a face o greseala "rava, deci trebuie sa accepti consecintele trecatoare; ai nevoie de sprijin din afara.

Eu nu stiu ce sa cred, daca interpretarile viselor ar trebui sau nu facute, dar uneori e distractiv sa le citesc ^^

Bafta! :*

| Rj a răspuns:

Nu, nu-ti fa griji. Eu de multe ori am visat chestii ciudate si mi-a fost frica, dar nu s-a intamplat nimic. Visele sunt lucruri sau ganduri care iti intra in timpul zilei in subconstient. Probabil ai vazut recent sau chiar mai de mult un film si ti-au intrat secvente din el in minte si in vis au iesit toate si s-au pus cap la cap. Nu te speria, oricum de obicei se zice ca se intampla exact inversul a ceea ce visezi.

| Raluuuuu a răspuns:

Stai calma.nu te mai gandii-de multe ori am patit asta.;[-