| mihaibrasov a întrebat:

Ai avut vreodata premonitii? Ti se intampla des?
Mie tot mai des mi se intampla sa vad (simt, nu stiu cum sa ma exprim) lucruri care urmeaza sa se intample in urmatoarele ore. De ce?

Răspuns Câştigător
| carminaburana43 a răspuns:

Asta e foarte interesant si nu cumva sa te necajeasca aceasta calitate de a ta ci sa te bucuri ca o ai. Poate esti destinat sa stii mai mult decit altii si acest dar trebuie sa-l folosesti spre binele tuturor.

17 răspunsuri:
| Alphawolf a răspuns:

Mie nu mi se pare ciudat, nici anormal, nici paranormal. Daca cunosti toate aspectele ce vor fi implicate intr-o anumita actiune poti anticipa ce se va intampla. Un ex: Eu imi cunosc sora, ii stiu slabicunile, stiu in mare cum gandeste, iar asta ma ajuata sa aproximez ce cadou iar place sa-i fac de ziua ei, voi sti anticipat ce reactie va avea si chiar ce imi va spune.

| Alphawolf a răspuns:

@mihaibrasov, nu stiu exact la ce te referi si ce inseamna premonitii pentru tine. Eu am dat un exemplu dar exemplul dat de mine este departe de a fi cel mai bun. Daca te referi la ceva asemanator cu intamplarea userului @Malvina24, eu nu stiu ce sa zic, dar nu prea cred, eu sunt foarte sceptic si incerc sa gasesc un raspuns realistic. Eu pot explica intamplarea Malvinei cam asa: Malvina nu s-a simtit bine din alt motiv(eu nu pot sti motivul), iar accidentul prietenului ei putea sa fie o coincidenta, sau poate starea ei(nelinistea si plansul ei) au sustras atentia prietenului ei... Bineinteles doar Malvina si prietenul ei cunosc toate aspectele si doar ei se pot pronunta. Totusi pentru a explica o anumita intamplare depinde si de persoane implicate cat sunt de superstitioase.

| mihaibrasov explică:

@Alphawolf - nu e vorba de lucruri predictibile pe care oricum le-as putea anticipa.

| mihaibrasov explică:

@hominid dreak - repet, nu sunt chestii imaginate de mine... in fine. Nu trebuie sa creada nimeni nimic. N-am pus intrebarea asta sa conving pe cineva de ceva, ci doar sa ma lamuresc. De lamurit, nu m-am lamurit, dar va multumesc pentru. raspunsuri.

| hominid dreak a răspuns:

In imaginarul nostru anticipam poate perceptiile de care suntem interesati, constient sau nu. Faptul ca visez ca o anumita gagiga mi-a facut cu ochiul are un anumit inteles erotic, si a douasa zi ii zambesc ca tampitu, luind asta ca o chestie de deja-vu...se poate intampla oricui. Vedeti in ce hal a ajuns tara asta daca avem politicieni care merg pe principiul premonitiilor onirice? Daca fiecare am face ziua ce visam noaptea, cred ca ne vom duce dracului ca specie.

| Borgir a răspuns:

Daa e vb doar de cateva ore este chiar interesant! am si eu asa ceva dar nu stiu cand se vor materializa. oricum inseamna ca ai chakrele deschise daca poti sa faci asta si nu doar atat.in principiu oricine ar putea dar lumea este bagata prea mult in viata de zi cu zi si nu are interes pentru asa ceva.BV

| Adyr0 a răspuns:

O da. Flashforward. Daca se intampla la mai multi oameni dintr-o data asa, nu prea e bine.

| Artemisia a răspuns:

Am vazut mai multe persoane care au puteri paranormale, sau pur si simplu au presimtiri.
Mama mea are asa.
Intr-o seara s-a simtit foarte prost(nu ca o durea ceva)
Iar a doua zi masina noastra a fost zgariata.
Eu intr-o seara nu m-am simtit bine, iar dimineata cand am mers la scoala era sa fiu calcata de o masina.
Lucrurile rele se intampla oricum.
Poate daca avem presimtiri le putem evita.

| RS4 a răspuns:

Mda, mie de multe ori la meciurile de fotbal, cand e lovitura de la 11 m, de obicei daca spun ca rateaza, cu voce tare, asa se intampla! happy

| AnaBejenaru a răspuns:

Am si eu o senzatie de deja vu app mereu, simt ca sa mai intamplat asta, sau ceva de genul. nu stiu dc...

| adutza12 a răspuns:

Probabil ca ai har, mi se intampla si mie sa "vad" ce se va intampla in urmatoarele ore, sau zile. Incearca sa te informezi mai bine in legatura cu aceasta calitate. Poate fi o coincidenta sau chiar un dar de la Dumnezeu.

| Malvina24 a răspuns:

Si eu simt destul de des astfel de lucruri dar nu spun nimanui pentru ca nu vreau sa ma creada nebuna sau sa ma ia in deradere.Stiu ca o data eram cu iubitul meu acasa la mine el venise pe la mine si cand mi-a spus ca vrea sa plece m-am simtit nelinistita si am inceput sa tremur pana la izbucnit in plans.Nu stiam ce e cu mine si de ce ma simt asa. Poate daca nu eram singuri nu m-as fi exprimat asa insa cu el e altfel. M-a luat in brate si m-a asigurat ca va fi bine si nu va pati nimic.Imediat ce a plecat de la mine a facut un accident...de atunci am realizat ca ceea ce simteam eu era ca un advertisment si eu am crezut ca el a uitat insa a a doua zi el mi-a spus ca intelegea de ce am plans eu si de ce eram agitata, de atunci de fiecare data cand ii spun sa aiba grija de el se sperie si zice daca simt eu ceva sau ma simt ingrijorata. Uneori ma face sa rad alteori nu!

| evelynne a răspuns:

Da...de cateva ori. Mi s-a intamplat sa visez si exact a doua zi mi s-a intamplat acel lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este senzatia de deja vu. cand se intampla un lucru ai inpresia ca s. a mai intamplat odata ca stiai ca se va intampla.nu stiu din ce cauza se intampla dar cred ca ceva este l mijloc sau este doar din imaginatia nostra dar dc se intampla l toata lumea?

| nikolikky a răspuns:

Am avut destul de des premonitii.Mam obisnuit cu ele.Am mereu senzatia de deja vu.Pentru mine e un al saselea simt la fel ca si celelalte.Nu te panica, e bine sa il ai.

| andreea2011 a răspuns:

Mi swe intampla tot timpul, le spun si oamenilor ce li se pot intampla si pe easupra pot simtii oamenii daca sunt buni sau rai

| andreea2011 a răspuns:

Ff des,in fiecare zi, dar nu tot timpul, nu se poate explica