| DeeaStyle12345 a întrebat:

Am niște întrebări legate de istoria de clasa a 6a-a 7a.
1. Cine a fost conducatorul Revolutiei Engleze?
2. Cine a fost comandantul Revolutiei Americane?
3. Când a avut loc congresul american care a dus la formarea Statelor Unite?
4. Când a avut loc Revolutia Franceză?
5. La ce data a avut loc lovitura de stat a lui Napoleon Bonaparte.
6. Intre ce ani a avut loc directoratul?

4 răspunsuri:
| 0Alexander0 a răspuns:

Exista google...

| DeeaStyle12345 explică (pentru 0Alexander0):

Am căutat, dar nu am găsit. Erau mult mai multe întrebări dar le-am găsit răspunsul. happy

| 0Alexander0 a răspuns (pentru DeeaStyle12345):

Pai de exemplu, puteai sa scrii doar Revolutia Engleza, Franceza, Americana si gaseai raspunsurile. Sa stii pe viitor, nu e nevoie sa scrii fiecare intrebare in partewinking

| PikaPikaChuChu a răspuns:

1, Oliver Cromwell
2 Thomas Gage
3 1774
5 nov1799
la punctual 3 nu sunt sigura