| 1234mmmk a întrebat:

Am vazut o data un documentar despre niste oameni de stiinta care au gasit un mamut inghetat (nu mai stiu unde l-au gasit ), dar au mers cu el la un laborator si acolo au inceput sa il analizeze, etc. Si stiu ca sa dezghetat mamutul si inca mai avea sange in el, apoi acei oameni au incercat sa il cloneze sau nu am inteles sigur ce voiau sa faca, dar voiau sa readuca mamutii la viata ( nu mamutul care il gasisera ei, ci cu sangel e care lau gasin in mamut sa face ceva cu el si sa faca intr-un fel sa implementeze intru-un elefant ceva din mamut, nu stiu ce, chiar nu stiu, dar toate astea ca dupa acel elefant sa nasca un mamut). Si asta nu era un film sau ceva de genu, era un documentar adevarat, intrebabrea mea este Ce meserie aveau cei care incercau sa reproduca mamuti? si ce facultate facusera?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Biologi.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"Ce meserie aveau cei care incercau sa reproduca mamuti? si ce facultate facusera?"

nu scria la sfârșitul documentarului ăla datele despre care intrebi?