| Anonim24122004 a întrebat:

Am descoperit de curand ca am o problema medicala la spate si mna trec printr-o perioada grea si acum am vazut ce prieteni am. Cand ei au trecut prin clipe grele eu am fost alaturi de ei si ei voiau sa se omoare si eu ii incurajam sa nu o faca ca e viata frumoasa si ii consolam etc si ei acum s-au ajuns si cand am avut mai mare nevoie de ei m-au lasat balta, nu mai am pe nimeni, s-au ajuns oameni si-au gasit pe altii. Ce sa fac? Ma simt folosit, batjocorit si singur, inima mi-e distrusa, nu stiu ce sa mai fac.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu faci nimic, te relaxezi si apreciezi doar pe cei care te viziteaza sau iti telefoneaza, ca restul oricum nu-ti mai merita prietenia. Oricum, este stiut ca, in viata familia conteaza, ca ei iti raman aproape indiferent de situatie.
Prietenii vin si pleaca, dupa cum bate vantul.

| Andreeush a răspuns:

Accepți situația, în astfel de cazuri vezi cine îți este cu adevărat prieten.
În viață trebuie să pui mai mult accent pe familie, prietenii te pot trăda.

| ancaval a răspuns:

Trebuie să fi tare și cât mai rece. Să uiți de cei ce te-au trădat. Trebuie să îți trăiești viața, să începi o nouă activitate, care să-ți ocupe timpul.
Și dacă, vreodată, te caută, trebuie să-i ignori.

| aimullah123 a răspuns:

Ai tu asteptarea ca oamenii sa se comporte cu tine asa cum te comporti tu cu ei. Dar nu se va intampla asta pentru ca tu ai o gandire iar ei au o gandire diferita de a ta sau poate ca nu stiu ei cum ar putea sa te ajute. Le-ai cerut ajutorul si te-au refuzat?
De unde ai ajuns la concluzia ca te-au lasat balta?

| PașaHassano a răspuns:

In viata conteaza cateva lucruri foarte importante : cariera, banii, familia, sanatatea si nu in ultimul rand familia pe care o vei intemeia tu.
Prietenii sunt trecatori, poti avea maxim tovarasi cu care sa petreci.