| Andreei555555 a întrebat:

Animalele pot fii homosexuale?

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Sunt numai 2 animale in lumea asta care fac sex... "recreativ"
oamenii si... leii
in rest, da, exista diverse stucturi semi-sociale, care includ si masculul dominant isi da drumul intr-un mascul "amarat" (nu imi vine un cuvant mai bun in momentul asta, asa ca nu sariti pe mine tongue ), insa d.p.d.v. al definitiei, gay inseamna ca esti "atras" de acelasi sex, iar cum leii nu sunt gay, raman numai oamenii!

| drutzix a răspuns (pentru ziftode):

Sunt numai 2 animale in lumea asta care fac sex... "recreativ"
oamenii si... leii rolling on the floor). Nu

| ziftode a răspuns (pentru drutzix):

Saracu' de tine, mori de ras, insa ce e cu adevarat amuzant e ca spui "Nu" SI ATAT de parca tu ai fi seful sefilor sau e asa de evident ca nu mai trebuie sa spui absolut nimic

IMI PARE RAU PENTRU TINE, DAR NOI NU TRAIM IN LUMEA TA, asa ca nu nu putem decat sa ghicim ce ai in cap DECI... ORI AI UN RASPUNS MAI BUN, ORI STAI JOS SI TACI, ESTI IN PLUS!

12 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Doar cele pentru carne.

| JackR a răspuns:

@Ziftode: iar o sa comentezi ca am ceva cu tine, dar cand citesc gogomanii, indiferent cine le scrie, nu pot sa tac.

In afara de oameni, sex recreativ fac primatele mari si (surprinzator pentru unii) delfinii! Se pare ca exista o legatura clara intre nivelul de inteligenta si sexualitate. Leii n-au nici o treaba, in afara periodelor de rut.

Si ca raspuns la intrebarea initiala, in gradinile zoologice s-au observat cazuri de homosexualitate la primate. Se pare ca este totusi un comportament deviant, cauzat de stress-ul indus de captivitate.

| Mclaren12 a răspuns:

Probabil toate natiile de animale au specimene care manifesta comportament homosexual, este ceva normal si natural.

| AlexSalling a răspuns:

Unele da. In sens, nu-i atata homosexualite, cat vor sa domine, sa fie lideri. Aia-i ideea.

| DoarAlin a răspuns:

Homosexuale nu cred, poate doar bisexuale. Câinele meu vrea să i-o tragă motanului, dar dacă îl scot afara sare pe orice cațea de pe stradă.

| Uxellodunon a răspuns:

Uite o lista cu speciile la care este cunoscut acest comportament
https://en.wikipedia.org/......l_behavior

Ce mai e de mentinut e ca majoritatea imperecherilor dintre girafe sunt mascul pe mascul

| Antihristul a răspuns:

Am avut un caine poponar.

| Ioana6905 a răspuns:

Animalele nu sunt atrase de acelasi sex.

| geopotter a răspuns:

Da, doar la unele

| Flawlessly a răspuns:

Da, am citit despre un studiu în care s-a gasit un comportament homosexual la primate.