| anonim_4396 a întrebat:

Aproape in fiecare seara visez lucruri paranormale ( om jumatate lup, fantome, serpi, lupi, pisici negre, sange, sange in chiuveta si o mana care ma impinge spre chiuveta sa intru cu fata in sange ) de ce? Si nici macar nu ma uit la filme de groaza. Nu cred in asa ceva dar tot le visez si dimineata ma simt speriat de parca ar fi un mort care se misca langa mine in pat.

Răspuns Câştigător
| NoChanceForUs a răspuns:

Să se roage ce? Voi știți despre ce vorbiți? Lasă măi visele, uită-te la comedii, râzi... distrează-te...viața e frumoasă. Lasă-i p-ăștia cu rugatul la lumânări parfumate în formă de cruce.

20 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Este de la cel rau.Dar tu trebuie sa-ti faci un obicei sa citesti din Biblie.Incepe sa citesti psalmi si sa te rogi cheama numele lui Dumnezeu si increde-te in El si vei avea biruinta.

| siwel a răspuns:

Daca crezi ca totul se limiteaza la materie si la subconstient, eu si supraeu, du-te la un psiholog. Nu iti garantez ca vei scapa de ele. Probabil doar vei primi o explicatie psihologizanta.
Daca crezi ca (sau simti pe pielea ta) ca exista o alta lume paralela si la fel de reala cu a noastra, s-ar putea sa trebuiasca sa ii cunosti regulile si felul in care poti sa fi victorios in fata demonilor. Ei sunt fiinte puternice, dar invinse. Deci exista speranta!
Eu am trecut prin ce treci tu si am gasit solutii adevarate. Daca vrei sa povestim da un mesaj pe privat.

| GyeBaek a răspuns:

Si eu o perioada am avut cosmaruri.Incerca sa meditezi sa elimini stresul, poate asta iti face cosmaruri.

| raluca0306 a răspuns:

Inseamna ca nu te prea rogi Lui Dumnezeu,sau nu ti-ai zis rugaciunile bine, roaga-te la Dumnezeu in fiecare noapte si nu le vei mai avea si eu aveam cateodata cosmaruri cu sange si oameni care ma urmaresc sau tot felul de oameni monsti, din cauza ca nu imi ziceam rugaciunile bine.

| raluca0306 a răspuns:

Ce nasol, nu stiu ce sa zic, poate e ceva rau in casa ta sau poate iti inchipui tu... daca se mai intampla ceva ce ti se pare neobisnuit sau alte fenomene poate ca e mai bine sa te consulti cu cineva care este experimentat in acest domeniu.

| dollydee a răspuns:

Ai imaginatie bogata, ceea ce nu este neaparat un lucru rau...sau esti hiperactiv in timpul somnului. Incearca visarea lucida, s-ar putea sa te ajute sa gasesti raspunsul la anumite intrebari daca te concentrezi suficient.Totul porneste de la creier asa ca poti avea controlul suprem.

| Alysée a răspuns:

Te rog sa mergi la un preot bun si la psiholog[asta nu inseamna ca esti nebun] dar mama are o verisoara cu care vb in soapta despre chestii de genul pe care le visa cand eram mai mica si stiu ca zicea ca a mers la preot si lucrul asta o ajuta.Bafta din suflet, sper sa scapi si roaga-te si nu mai sta singura daca tie frica.

| moraruvictorash a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa te adresezi unui psiholog sau macar parintilor, trebuie sa stie ce ti se intimpla.si impreuna veti decide. poate e ceva cu psihika ta.esti obosit, te culci tirziu maninci tirziu.creazati un regim fii calm dormi la timp mai putin in fata calculatorului nu intodeauan ar putea fi devina.filmele totul depinde de tine.succes sper ca imi dai fundita ceia

| Demostene a răspuns:

Incearca se te prostesti in vis sau sa controlezi tu visul e imagiatia ta.

| JoinTu a răspuns:

Dau funda la cel care are dreptate si care ma va ajuta sa nu mai visez asa ceva.

| JoinTu a răspuns:

O sa incerc tot ce mi-ati spus si o sa vad care va primi funda.

| JoinTu a răspuns:

Casa asta-i blestemata ma mut nu mai suport (situatia mi -sa agravat)! Aseara s-a luat curentul in jur de ora 23:46 si cand m-am dus pana afara sa vad ca poate s-o fi luat de la cutia aia de curent (cum naba s-o mai numi).Si nu era de acolo si cand sa ma duc in camera am sunat un prieten ca daca tot s-a luat curentul eu ce sa fac. Am vorbit ceva timp cu el si dupa aia a inceput sa ma doara mana stanga. Si am observat ca pe mana stanga aveam o zgarietura care se intindea de la incheietura pana la cot. Si normal ca acum am bandaj pus la mana. Si nu pricep de ce ca nu m-a zgariat nici un animal. Zgarietura este cam adanca. O fi buna o exorcizare? Am cumparat casa asta acum 2 ani si la familia care locuise aici le murise cineva. (imediat ce am cumparat casa m-a tras ceva pe scari in jos).

| JoinTu a răspuns:

De fapt peste 2 zile dupa ce am cumparat casa mi s-a intamplat sa ma traga ceva in jos pe scari. Si mi-am fracturat mana atunci.

| JoinTu a răspuns:

Daca imi ziceti ce sa fac ( si daca veti avea dreptate ) primiti funda? (de cele mai multe ori visez un om batran care imi spunea sa plec de cateva ori imi zicea asta ).

| JoinTu a răspuns:

Eu atunci am crezut ca poate or fi scarile prea alunecoase.

| JoinTu a răspuns:

Mda prea mult stres... de ceva zile nu se mai intampla nimic naspa

| JoinTu a răspuns:

Casa mea este discoteca fantomelor laughing

| Cher22 a răspuns:

Pai poate ai tarit o experienta in trecut care te-a marcat sau poate ai o frica si de aceea le visezi. Este doar constiinta ta nu trebuie sa te speri. Si eu am patit ceva asemanator. Gandeste-te inainte sa te culci ca nu este real. Fa-ti un fel de motto si aduti-l aminte in situatii dificile. happy
Sper ca te-am ajutat! Succes! >

| Doo a răspuns:

Si eu am trecut printr-o faza dinasta.Si sincera sa fiu, nu stiu cum am iesit.Am inceput sa ascult muzica.Muzica buna, rock in special.Cauta-te si te vei regasi in muzica.Asa eram si eu.Tot asa visam lucruri foarte ciudate(ex:mergeam pe acoperisul unei biserici-imag albinegru-asa in slow motion-si norii treceau foaarte rapid de asupra si pe peretii bisericii cresteau tot felul de liane)Si ma trezeam si incepeam sa fredonez melodiile mele preferate.Nu prea ti-am spus de ce...ci doar cum sa scapibig grin

| Any_6060 a răspuns:

Andreea,crede-ma ca si eu trec prin aceeasi situatie si ma rog in fiecare seara...Toata lumea imi zicea ca nu am rog, nu ma duc la biserica etc. De rugat ma rog de cand is mica ce e drept la biserica nu ma duc prea des, dar am fost sa ma rog si acolo. Vise din acelea tot am si is foarte urate. Si eu visez cu fantome,demoni,sange etc... Ignora total filmele horror si tot ce tine de acest capitol. Eu ma uitam la fenomene stranii si de-atunci visam asa de urat. Acuma ignor total si filmele horror,gen crime mai violente. In cateva luni au disparut visele,dar de intuneric tot mi-e frica si si eu am senzatia de multe ori ca sub pat este cineva si ma prinde de picior laughing). Asta este subconstinetul si daca ignori chestiile astea si nu te mai gandesti deloc nu vei mai visa. Crede-ma vorbesc din propria experienta. La ce vise groaznice aveam eu nu doresc nimanui, ma duceam la scoala ca un zombi. Nu trebuie sa te uiti neaprat la filme de groaza. Ajunge sa te uiti de exemplu la un film mai violent cu crime, cadavre etc. Sfatul meu este sa incerci sa le eviti. Eu asa am scapat de ele, ca in rest nimic nu m-a ajutat. Si ani buni visam aproape zilnic asa ceva. Intr-o saptamana cel putin de 5 ori. Sper ca te-am ajutat, stiu ce nasol e, te inteleg perfect.