soothe
| soothe a întrebat:

As avea si eu o intrebare scurta: Adam si Eva au avut ombilic/buric?

Răspuns Câştigător
| cornculapte a răspuns:

@c0rn3l1uss, Adam si Eva au fost facuti de Dumnezeu.
Daca prin raspunsul tau vrei sa spui ca nu exista Dumnezeu, atunci n-au existat Adam si Eva. Cei doi sunt primii oameni care au fost creati de Dumnezeu. In teoria evolutionismului sau in orice alte teorii care resping Biblia, primii oameni au fost doar atat: primii oameni, nu Adam si Eva.
Si ca sa revin la subiect, nu putem spune exact. Daca merg pe mana Bibliei, eu zic ca Adam si Eva nu au avut buric, deoarece, fiind primii oameni, ei nu s-au nascut ci au fost creati. Ca sa ai buric, trebuie sa te dezvolti in interiorul unui uter si apoi sa fii nascut ca sa ti se taie cordonul ombilical si sa se formeze buricul.
Daca merg pe teoria evolutionismului, atunci probabil aveau buric, pentru ca presupun ca si maimuta care a fost inainte avea buric, pentru ca si ea la randul ei a fost nascuta.

15 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Cand Dumnezeu i-a facut pe oameni (Adam si Eva) i-a facut perfecti.
Buricul face parte si el din mostenirea genetica a omului, deci practic au fost facuti cu buric.

| Gospell a răspuns:

Am si eu un raspuns scurt : nuwinking

Elianna
| Elianna a răspuns:

Teoretic nu ar trebui sa aiba, ca niciunul nu s-a nascut pe cale naturala ca sa aiba nevoie de cordon ombilical ca sa se hraneasca intrauterin! Adam a fost facut din lut si apoi insufletit, iar Eva a fost facuta din coasta lui Adam!

| fabiola a răspuns:

Adam nu stiu, dar Eva a avut sigur!

| mircea a răspuns:

Nu stiu.

| AndutzaAndu a răspuns:

Nu cred, pentru că Adam a fost creat de către Dumnezeu din pământ, apoi i-a dat viaţă, iar Eva a fost şi ea creată din coasta lui Adam, iar ei nu aveau cum să fie dinainte într-un pântece ca să fie hrăniţi intrauterin.

| MiReLa_3183 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuu.pentru ca nu au fost nascuti ca si noi. adica nu au avut cordon ombilical.care sa fie taiat. deci nu au avut buric laughing sper ca te-am lamurit

| c0rn3l1uss a răspuns:

Da, pentru că nu sunt făcuţi de dumenzeu.

| c0rn3l1uss a răspuns:

Cornculapte Ai mare dreptate. Scuze, greşeala mea.

| scr a răspuns:

Nu Adam si Eva au fost primii oameni! Crezi ca aveau minte oamenii de-atunci ca sa transmita aceasta informatie (chiar si verbala laughing ), si sa ajunga in zilele noastre nealterata?

| Coriii a răspuns:

Daaaaa hellooo cum sa nu aiba cine te-a mintit? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are sau nu are buric nu mai conteaza,,, spuneti-mi va rog, Urmasii lor cum puteau sa se nasca sanatosi din punct de vedere genetic? Incompatibilitate de sange - duce la mutatii cromozomiale.ms

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...normaltongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni de la polul nord descoperiti de arheologi sunt adam si eva
?