| tita_5552 a întrebat:

As dori sa stiu daca exista medium in bucuresti-
si apropo de vise- ca citeam la cineva- eu am o problema cu visele. uit ceea ce visez, desi sunt convinsa ca am multe vise noaptea.- asta de vreun an-... vreau sa -mi visez fiul. care a plecat din lumea asta. -si sa tin minte cand ma trezesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un exercitiu de concentrare, iti poti aduce aminte ceea ce visezi, dimineata cand te trezesti evita lumina puternica, eventual daca poti sa nu deschizi ochii, stai in pat fara sa faci miscari bruste, inspira aer adanc si relaxeaza, te s, gandeste-te la momentele frumoase petrecute cu fiul tau. e foarte posibil sa nu ai vise cu fiul tau, dar nu te culpabiliza, asta nu inseamna ca il vei uita. poarta mereu cu tine un obiect care i-a apartinut si in momentele mai grele strange-l in pumn, vorbeste tot timpul despre el daca asta te face sa te simti mai bine.niciodata nu-l vei uita.visele sunt influentate de gandurile sau activitatile pe care le ai noptii precedente.iti doresc numai bine.

6 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Condoleante.Sunt de parere ca nu te ajuta la nimic faptul ca-ti visezi fiul.De ce vrei sa-l visezi? Ti-e dor de el? Decat sa apelezi la un medium sa te stalcesti psihic mai bine stai calma.vezi niste poze cu el vorbeste cu sotul tau si cu amicii despre el. Daca esti si crestina e considerat mare pacat sa apelezi la medium.Incearca sa pastrezi o amintire a copilului in realitate nu in vis unde l-ai putea visa ireal, fantastic si apoi sa-ti faci alte idei.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Condoleante!
Pc mind si wizard_cristi au dreptate!
Fereste-te de sarlatani!
Din pacate, nimeni nu il mai poate aduce inapoi... dar din suflet, nimeni nu o sa ti-l ia!
Nu cauta mediumi..., nu iti pierde si banii aiurea..., sunt niste sarlatani!
Pe Elodia de ce nu a gasit-o niciunul dintre cei care s-au laudat ca stiu unde e (vie sau moarta dupa caz...)
Durerea va trece, amintirea ramane!
Poate il vei mai visa...in timp..., sa iti mai treaca dorul...

Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand: te rog sa primesti condolantele mele pentru moartea fiului tau.
Il vei tine minte toata viata, chiar daca nu-l visezi!
Iti poti pune o poza de a lui la capul patului, astfel il vei putea vedea si seara, si dimineata.
Dupa parerea unora, daca nu-l mai visezi, inseamna ca "s-a inaltat" inlumea celor buni, caz in care si pentru un medium experientat va fi aproape imposibil sa-l contacteze! Eventual vei da de escroci...

cristian
| cristian a răspuns:

Aici poti gasi raspuns la framantarile tale :
www.astralmagik.ro/ - 29k
...is_cmk.htm - 32k
www.esoteris.ro/ - 41k

| wizard_cristi a răspuns:

Condoleante! Totusi, un medium nu te ajuta cu nimic, profita doar de tine si de situatia ta. Nu te lasa folosita, nu are rost, te poate rani chiar si mai rau.
In ceea ce priveste visele, acestea nu sunt o modalitate de a comunica. Recomandarile lui PC mind nu sunt deloc rele. Sper sa depasesti acest moment.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te gandesti la el si te trezesti la 3 ore dupa exista sanse mari sa-l visezi, pe mine ma consoleaza dar trebuie sa vrea si el sa vina. nu de mediumuri ai nevoie ci mai bine de psihoterapeut care face regresii.