| Mariacraciun a întrebat:

As vrea sa merg la un liceu cu profil de filologie dar nu mă înțeleg deloc cu engleza, as putea să merg si fara sa stiu engleza? Si câte ore pe săptămână se face engleză? Iar bacul din ce materii se da?!?

4 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

La profilul de filologie bilingv engleza faci 6 ore de engleza si dai teza, iar la simplu faci 4 ore, dar tot dai teza. Eu zic ca ai putea sa mergi si fara sa stii engleza, dar va trebi sa recuperezi pe parcurs si sa iti completezi lipsurile, si nu iti va fi asa de usor. BAC-ul il dai din romana, istorie, la alegere: geografie, logica, psihologie, filosofie. si bineinteles engleza, in cazul in care nu iti dai un examen care sa echivaleze diploma de BAC (spre exemplu Cambridge).

| Gonrax a răspuns:

Mai bine nu te duce, că și la română ești praf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-o zice filologul de mine, eu fac 2 ore de engleza, deci nu-i mare tradegie cu engleza asta, zic sa te duci daca-ti place romana, eu de asta m-am dus, sunt foarte bun la aberat.

| ExprimareLibera a răspuns:

Aparent, nici cu limba română nu te înțelegi.