| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu la ce profil(liceu) sa merg, (nu ma descurc cu fizica,engleza, chimia). As vrea sa merg la mate-info. Imi puteti spune unde pot merge apoi la facultate? Sau la filologie. Credeti ca as rezista? Tinand cont ca nu stiu unele materii. Multumesc!

6 răspunsuri:
| Morphines a răspuns:

Nu ai cum să mergi la „mate-info" și să nu faci fizică/chimie.
Alege psihologia sau filologie, bănuind că măcar cu limba română de descurci onorabil.

Salut@are!

| Abracadabraash a răspuns (pentru Morphines):

La filo nu imi trebuie engleza? Osad si sunt cam pasta... de la filologie pot merge la drept/ academia de politie?

| Morphines a răspuns (pentru Abracadabraash):

Am omis engleza, nu fusesem atent. Păi în cazul ăsta-ți mai rămâne psihologia. Poți face ce facultate vrei tu, nu contează ce liceu ai terminat.

| Abracadabraash a răspuns (pentru Morphines):

Este profil "psihologia"?

| tdbmarius a răspuns:

Daca te duci la mate info o sa scapi de chimie dar o sa faci fizica.Acum poti sa mergi la orice facultate nu conteaza ce liceu faci.Si la filologie poti sa mergi dar o sa iti fie mai greu cu ceea ce vrei sa faci pe viitor. Poti sa mergi la orice facultate dar o sa iti fie mai greu.

| RebekahAndreea a răspuns:

De fapt, daca te duci la mate-info ai si chimie si fizica si engleza. Orice e greu la mate-info daca esti la un liceu bun, toti au mari asteptari de la tine, plus ca intervine informatica care si ea este grea daca nu iti merge capul, la biologie incep problemele unde nu e neaparat usor. Deci la mate-info daca nu vrei sa mergi mai departe pe informatica care e foarte grea, nu prea are rost sa mergi acolo. poti merge mai departe ed la mate-info cam la orice ai alege dar e greu si nu iti spun din auzite, sora mea acolo happy