| benny7 a întrebat:

Aseară cea mai lungă eclipsă Luna Sângerie, ştiinţa ce ne explică şi care vor fi consecințele?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Consecintele?
Astazi a fost o noua zi, a fost soare, dar a si plouat.
Si maine, si poimaine si mai departe vor fi noi zile pe Pamant.

| benny7 explică (pentru Bula):

În timp ce poate fi doar energia lunii, această conexiune merită!
vom avea liber timp,,, ok

13 răspunsuri:
| benny7 explică:

Deosebit de important este faptul că eclipsa lunară apare în opoziție cu planeta Marte.
 Eclipsa aduce o criză a încrederii în sine și a stresului cauzat de temerile subconștiente ale eșecului.
Marte va avea un impact asupra stimulării loialității și a frustrării, care poate duce la decizii, reacții și acțiuni nerezolvate.

| HugeHulk a răspuns (pentru benny7):

Tu esti loser d-ala ce citeste horoscopul dimineata sau?

| benny7 explică (pentru HugeHulk):

Prin pozitia sa principala, cea materialista, dezvăluie fenomenul finalitatea Universului, si sensul vieţii omului!

| HugeHulk a răspuns (pentru benny7):

Ti-ai luat pastilele azi?

| benny7 explică (pentru HugeHulk):

Din numeroase analize şi clasificări făcute de-a lungul timpului sistemului
ştiinţei, clasificarea trihotomică în : ştiinţe ale naturii, ştiinţe despre societate şi ştiinţe
despre gândire.,,, OK!

| HugeHulk a răspuns:

Cei care s-au uitat vor sangera pana vor muri.

| benny7 explică (pentru HugeHulk):

Mulţumesc-bine,chiar aşa să fie...

| HugeHulk a răspuns (pentru benny7):

Ce intrebare idioata, ce consecinte poate avea o eclipsa laughing))

| benny7 explică (pentru HugeHulk):

Acest fenomen este consecința împrăștierii luminii în atmosfera Pământului!

| HugeHulk a răspuns (pentru benny7):

Eclipsa este consecinta a ceva, da. Tu ai intrebat care sunt consecintele eclipsei.

| benny7 explică (pentru HugeHulk):

O schimbare masivă de energie...ok!

| Razvan681 a răspuns:

Nu se întâmplă nimic. Pământul a fost în calea luminii Soarelui către Lună.