| anonim_4396 a întrebat:

De ce e luna rosie? (acum, noaptea, 16.06.2011 ) E ceva rau? Ca parca eclipsa a fost aseara!

Răspuns Câştigător
| Kanabiss a răspuns:

Se datoreaza cenusei aruncate in aer de la vulcanul nu stiu care din ce tara si din cauza azotului din aer tot de la vulcan dar aseara era si mai rosiewinking

9 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

O avea si ea temperatura ha ha ha

| computerizatul a răspuns:

Unde o vezi u rosie? din ploiesti se vede ca de obicei. big grin

| Ghost a răspuns:

O avea febra vacii nebune

| vladsoare a răspuns:

O vad si eu rosie. Nu e prima data, e doar un fenomen cromatic.
Pacat ca aseara a fost innorat si n-am putut vedea eclipsa straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Luna este perfecta, asa se vede din Ploiesti, acum.Probabil ai un unghi vizual care trce printr-o zona a atmosferei ff incarcata.Nu este nici un semn de rau.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fratilor, era luna plina! straight face

| porto89 a răspuns:

Frate rau nu stiu daca e dar e absolut superba luna asa mare si rosie :X

| Dianaa94 a răspuns:

Eu nu vad nimic ...nici ieri n-am vazut crying a fost nor

| stiandan a răspuns:

E de rau!

Glumesc. Uite aici explicatii: http://on.msnbc.com/kPXU42