| anonim_4396 a întrebat:

Astazi, continutul promovat de mass-media este saturat de notiunea "sex". Aproape toate videoclipurile au referinte la erotica/sexualitate si nuditate, filmele si ele din ce in ce mai mult, fotografiile, emisiunile...etc.

Este aceasta o decadere in legatura cu evolutia societatii, sau vi se pare o modificare pozitiva? Argumentati.

Multumesc

12 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa devenim ceea ce am fost la origini si sa nu mai vedem in partile intime ceva rusinos si imoral.Sint parti biologice normale,ca mina, ca piciorul, ce mama naibii atita rusine. Vrei sa ma dezbrac si s-o iau gol pusca prin oras? Da'nu suni la 112.Lasind gluma la o parte cu tot ce ai spus nu se urmareste decit un cistig mai mare, atita tot.Nu e decadere pentru ca a decade trebuie sa mai ai si de unde, iar tara noastra nu mai are de unde.

| harciog a răspuns:

Uite cum sta treaba, n-am timp pentru altfel de lansari decit la vale spre padure.Cind am sa revin poate "ne lansam", poate chiar ne spargem capul, poate ne imbatam si ne batem zdravan goi pusca sa vedem teoria pe propria noastra piele.

| harciog a răspuns:

Atunci de ce mama naibii actul sexual e privit ca fiind divin numai de cei doi parteneri implicati iar restul oamenilor arata cu degetul mare in jos? Unde este dreptatea acolo? De partea cui? Si nu numai ca pe viitor ar disparea senzatia de rusine pentru asa ceva dar se vor mira despre cei din trecut ca au putut fi asa de neghiobi si chiar vor ride pe burta de asemenea timpenii., precum ridem si noi acum de fotografiile sexi facute pe vremea bunicului cu dame imbracate pina la git iar barbatii se masturbau frenetic cu gindul la asemenea nuditati.Omul este cel mai pervers animal si tocmai acest lucru il impiedica s-o recunoasca.

| harciog a răspuns:

Era o data un fir de par si cuiva i-a dat prin cap sa-l despice in 4. Poti gindi ce s-a intimplat? S-a intimplat stimate user ca a rezultat 4 firisoare mici pe care alti 4 oameni au hotarit sa le despice pe fiecare in 4.Stii ce s-a intimplat stimate user? Au rezultat 16 firisoare pentru care s-au gasit 16 oameni si au hotarit...si tot asa la nesfirsit.Stii care e esenta? Ca cel mai cistigat a fost primul care a despicat firul in 4 pentru ca ala a fost interesat s-o faca. Ceilanti n-au facut-o decit ca a facut-o primul.Simple imitatii.Despre teoria ta am facut acea afirmatie de la urma din cauza ca n-am putut ramine orb la evolutia noastra chiar daca este vorba de dizolvarea pudicitatii cu totul.

| harciog a răspuns:

Iti dau dreptate. Fertilitate in teorie pe un site de socializare.E perfect.Stiinta va ajunge in curind in cabina femeii de serviciu si va fi pusa in discutie de colegele ei dimineata la cafea.O noapte reusita.

| Shammal a răspuns (pentru harciog):

Eu cred ca iese ceva fertil chiar si pe un site de socializare asa cum il numesti tu, eu i-as zice mod de comunicare si i-as atribui posibilitatea de a se discuta orice cu un rezultat benefic

| shadovv a răspuns:

Sex=reclama=bani=rau rezulta decadere.

| Shammal a răspuns:

Aparitia elementului erotic/sex/nuditate tine de marketing, acest element atrage atentia foarte usor si asta pentru ca sexul/nuditatea inca este perceputa aiurea, pentru ca avem prejudecati in mentalitatea colectiva, nu intelegem cum functioneaza energia sexuala, atractia energiei sexuale

| Shammal a răspuns:

E perceputa ca ceva rusinos, vulgar, tabu, demigrant, se profita de pe urma ei, se manipuleaza; perceputa natural, toti (oamenii) avem acelasi tip de corp, aratam asemanator; sexul e natural, e modul in care corpul nostru este creat

| KyraW a răspuns:

Da,chiar vroiam si eu sa postez aceeasi intrebare,dar ma bucur ca au pus-o tu(nu de alta, dar sunt sigura ca as fi avut o formulare varza). Sexul se vinde, sexul e la moda acum.Eu zic ca e unul din viciile vieti, si problema e ca asta e cel mai simplu.La tv poti sa arati tigari, sau cum se drogheaza oamenilor, dar nu pot simtii si ei asta.In schimb toata nuditatea si tinderea spre erotic place oamenilor, mai ales barbatilor.Si daca le place barbatilor, stiu eu ce ganduri or mai fi avand si fetele? Exemplu concret:Mergeam odata pe strada si am vazut promovandu-se pe o masina o femeie mai.nuda ca sa zic asa.Si eram cu o persoana mai psycho, dar avea mereu dreptate.Si mi-a spus o chestie foarte funny:Cica barbatii cumpara geanta aia pentru femeie, cu gandul ca daca femeia e asa de indecenta, poate o sa fie plina cu chestii indecente.Deci o cumpara barbatii.Partea funny:Femeile o cumpara pentru ca le place barbatilor, iar ele se gandesc ca vor arata la fel de bine ca tipa care o promoveaza.NOT.Haha.Barbatii sunt de vina, fara suparare.Si femeile,ca si ele se uita la busturi pline de steroizi.Dar sunt mai mult femei goale,deci barbatii se uita "Uuu,carne,unga-bunga,buna tipa, buna, buna!"

| DomineRex a răspuns:

Traiesti intr-o lume capitalista, ce se cere se da, daca lumea nu ar dorii sa vada asa ceva nu s-ar mai da.Prostia si sexul se vinde cel mai bine, dar care se vinde mai bine?

| Notyabusinessm8 a răspuns:

Este o decadere, 100%!