| dolceromania a întrebat:

De ce pe Youtube aproape la toate videoclipurile prima imagine este cu femei goale, nuditate, decapitari.ma ingrozit o femeie ce era pe un rotisor pusa la foc? de ce pun imaginile astea? Multumesc

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Poate ar trebui sa te intrebi pe tine...

Stii ca Youtube are un algoritm performant pentru a iti oferii sugestii in baza cautarilor anterioare?

Si cautarile pe google intra in acest domeniu

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ca sa ne atraga sa ne uitam. M-am obisnuit de acum cu asta. Nu mai vizionez orice.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca sa dai click sa vezi femeile goale

| T0T a răspuns:

Ca să te atragă să te uiți.

| peperonies a răspuns:

Clickbait. ca sa dai tu click pe ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, de exemplu video-urile cu muzica chillout,dance,hip-hop,in special remixurile,au o imagine de fundal o femeie,ori vezi o pereche de sani, ori un fund,ori pe amandoua si mai jos vezi un comentariu gen " i clicked for the ass ", " that boobs brought me here". deci,prin asta intelegi ca " se cauta " ceea ce gasesti prin video-uri si nu doar atat,sa zicem ca prima data erau mai ofensati oamenii dar dupa a fost gen "foamea iti vine mancand" laughing
Se sponzorizeaza materialismul in general, nu ma refer neaparat la femei frumoase,ci la banii,masini, haine de firma peste tot, figuri, aroganta, etc, etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Those*