| Providence a întrebat:

Ati auzit careva de expresia "te citesc pe psaltire"? Eu nu sunt ortodox si nu stiu. Mi-a spus un prieten ca i s-a furat masina si s-a dus la preot, care i-a spus sa citeasca anumiti psalmi cu regularitate si sa tina post iar astfel Dumnezeu va face lumina in acest caz si mai mult, si preotul se va ruga in felul sau ca hotul sa fie pedepsit. Eu am mai auzit pe la tara vorbindu-se de oameni care dupa ce au fost "cititi pe psaltire" au ramas fie paralizati fie au murit in imprejurari ciudate si neasteptate. Eu unul nu cred in asa ceva dar daca va pricepeti dati-mi niste lamuriri. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Lumea la tara e cam la anii 1700 maxim 1800.au ramas in urma bine de tot.
daca iti pierzi ceva adica daca ti se fura, pardon trebuie sa te rogi la Sf. Mina! Bafta!

6 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Zau @hargiog are dreptate, pana la urma pleci in padure, de cand preotii citeste psalmi sa moara oamenii!? sunt ateu, dar chiar ca imi vine sa-mi fac cruci.

| Parintele a răspuns:

Cred ca asta tine mai mult de traditie si supersitie decat de religie.cum este si cazul cu "deschisul cartii"; in fine, pe la tara cam asta e ortodoxiahee hee

| Gospell a răspuns:

Psalmi sunt niste rugaciuni care le gasesti in Sfanta Scriptura... iar Dumnezeu nu ar lasa ca unii oameni sa moara in urma unei "citiri pe psaltire". Eu unul nu am auzit de asa ceva. La tara se vorbesc multe dar nu toate sunt adevarate in ceea ce priveste psalmii.

| Maia a răspuns:

Eu sunt sceptica in pirivinta asta.Totusi informeaza-te!

http://www.calauzaortodoxa.ro/......-diavolii/

| CopilCopac a răspuns:

E o prostie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai o problema cu cineva, roaga-te pentru iertarea lui si dumnezeu va judeca pricina voastra in felul lui. Dumnezeu nu bate cu parul.