| AlexVizitiu a întrebat:

Ati avut vreodata experiente paranormale? Nu ma refer daca ati vazut pe X cum sta mort in casa si se uita la tine. Experiente mai mult sau mai putin ciudate. Daca da va rog povestitile.

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Nu...sincer nu am avut!
Dar cred in chestiile astea! Sunt anumite lucruri pe care oamenii nu le inteleg ...si poate e mai bine sa ramana asa!
Din fire sunt o persoana rationala,nu cred in toate povestile cu stafii pe care le aud,si nu sunt genul care crede ca oamenii au coborat din cer pe o raza de lumina...dar totusi ceva la capitolul paranormal ma atrage,si ma face sa cred ca ceva, ceva exista!
Cine stie ce...dar ideea e ca asa cum nu iti poti explica ce se intampla cu omul inainte de creatie, asa nu iti poti explica ce se intampla cu el dupa moarte!
... poate totul e un ciclu inca neinteles de oameni si interpretat in mult prea multe moduri

| AlexVizitiu explică (pentru Apache):

Mersi si eu sunt de aceeasi parere.

5 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Nu sunt sigur daca ce mi s-a intamplat tine de paranormal.
Era intr-o noapte. Ma culcasem. Dupa un timp aud un fel de zgomot la usa din baie.Se auzea ca si cand racaia usa cineva cu gheare.
Partea ciudata e ca mama nu auzea nimic. S-a intamplat de mult si nu mai stiu daca mi-a jucat mintea feste sau altceva.
Stiu doar ca sunetul care se auzea l-am auzit tare si clar.
Sunt pasionat de paranormal. La fel ca si Apache nu cred toate povestile.Mai ales nu pe cele inventate de Hollyowood.
Fantomele pe care le vezi in filme nu se aseamana cu cele din realitate.
Am multi prieteni si lor li se intampla astfel de lucruri fenomene

| AlexVizitiu explică (pentru Inferno):

Mi-ai amintit de o intamplare similara:era noapte si toti dormeaua. Tata e electrician si a trebiut sa stea pana seara la lucru ca sa urce pe stalpi si puna afise din alea pentru campania electorala din 2009.Era cam 1 noaptea cand m-am trezit si am auzit niste pasi in pod.Ma gandeam ca era pisica vecinilor care ajungea din cand in cand acolo.Dar aceia erau niste pasi apasati ca de bocanci.Toto dormeau si doar eu ii auzeam.S-a intamplat de 2 ori.Nu stiu daca e ceva paranormal sau doar mi s-a parut dar a fost foarte ciudat

| didi4 a răspuns:

Sunt in totalitate de acord cu Apache in toate privintele.
mereu am crezut in "stafii" si alte chestii din cauza unei intamplari din copilarie. Seara ma plimbam prin casa cu lumina stinsa sa vad daca pot sa nu dau cu capu de pereti (aveam 7 ani) cand dintr-o camera am vazut o sfera alba venind spre mine. dua 2 secunde a disparut.
Acum un an m-am interesat despre aceste "sfere" dar nu am gasit nimic. Mi-am intrebat tatal si el mi-a spus sa caut pe google imagini cu fulgere globulare. Si asta era. Ceea ce vazusem era un fulger globular foarte rar.
Asa m-am trezit la realitate. Dovada mea era un fulger, nu o fantoma. nu mai cred in fantome dar inca ma atrage acest subiect. happy

| Apache a răspuns (pentru didi4):

Fulgerul globular este o chestie foarte. foarte, foarte rara...si nici macar nu e fulger,e plasma!
Dar e prima oara cand aud de un fulger globular sa apara intr-o casa!
o fi ea plasma,sau energie pura, dar e ciudat ca a putut sa treaca prin pereti!
...m-ai facut curios, stiam de chestia asta dar o sa o studiez mai bine!
http://4.bp.blogspot.com/......obular.jpg