| Lexii a întrebat:

Ati barfit vreodata? Care credeti ca sunt motivele pentru care cineva este barfit?

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

- plictiseala
- frustrare
- lasitate
- invidie
- rautate
- prostie...

| EmaS a răspuns:

Nu imi place sa barfesc si nici sa ascult barfele altora. Urechile mele nu sunt cosul de gunoi al unora.Nu mi se pare corect sa discut cu altii despre o persoana care nu este de fata si ca atare, nu se poate apara.Eu cred ca fiecare om are si parti bune, si pe acestea vreau sa le scot in evidenta.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Bineinteles ca am barfit. Sunt om big grin
Intrebarea e: care sunt motivele pentru care simtim nevoia de a barfi?

Răspuns utilizator avertizat
| Dash a răspuns:

Pai... mie nu imi place sa barfesc si nici sa stau de vorba cu cineva care face asta...

| NOBODY a răspuns:

Eu nu bârfesc, eu numai vorbesc despre alții

| ArinaMK a răspuns:

Nu poti sa mori fara sa fi barfit. Toata lumea barfeste, se bafeste doar ca sa atragi atentia asupra ta dar chiar daca barfesti sau nu, totul se intoarce la un moment dat...ori in bine ori in rau, sfatul meu e sa nu barfesti ca mai apoi sa nu fii nici tu barfit la randul tau!
motive...mmm:pentru. ca ai gresit cuiva
pentru. cum te imbraci
cum vorbesti ce faci
sunt prea multe motive...
asta e sigur!
papa!

| bunnylover537 a răspuns:

Mda, am barfit. In general, cauza e invidia, in cazul meu, a fost pur si simplu...erm.faptul ca-mi displacea persoana puternic, si nu doar mie, ca doar nu o barfeam cu mine insami.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este urat,nu este apreciat, nu este inteles, este invidiat(fooooarte rar)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa arat lumii cit de superior sint, ce naibii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Individia.daca nu esti barfit nu esti individiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am barfit si o sa barfesc toata viata, incerc doar sa o fac din ce in ce mai putin. (E ca un drog, e greu sa renunti la el, mai ales ca e gratis). In apararea mea - spun despre persoane lucrurile care nu-mi plac, dar in nici un caz nu le inventez. O persoana este barfita cand nu este inteleasa sau cand este invidiata. Cam astea ar fi motivele care le includ pe toate celelalte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt cea mai mare barfitoare si incer sa ma opresc din barfit,dar pur si simplu nu pot, iar motivele pentru care barfesc aceea persoana adesori sunt:
In primul rand pentru ca a fost rautacios/a cu mine ceea ce dovedeste imediat caracterul acelei persoane.
In al doilea rand pentru ca aceea persoana crede ca e presus de toti.
Al treilea motiv si cel mai rau de care ar trebui sa scap, pentru ca altii o barfesc si incerc sa ma integrez in grupul lor.

| Creatza_6398 a răspuns:

Cred ca de cele mai multe ori, invidia e la mijloc si un alt motiv ar fi acela ca suntem prea lasi ca sa spunem ceva in fata happy Asta e parerea mea happy