| anonim_4396 a întrebat:

Ati cerut vreodata cuiva ce parere are despre tine? si cum ati reactionat dupa ce ati auzit?

16 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Nu am cerut niciodata nimanui, ce parere are despre mine. happy

| Hombre a răspuns:

De regula isi spun parerea pe la spate dar am cerut parerea cuiva pe fata si apreciez sinceritatea cu care a raspuns, mi-a spus ca sunt un bou.

| JeSa a răspuns (pentru Hombre):

Hombre, ce ti-e si cu 'sinceritatea' asta! laughing
Nah, ca eu mi-am luat stupid! tongue

| Hombre a răspuns (pentru JeSa):

JeSs, tu esti o femeie inteligenta si stii foarte bine ca sinceritatea este acceptata numai de cei care suporta realitatea asa cum e perceputa de interlocutor si de cei care se invarte in jurul tau, chiar daca ea nu se reflecta in realitate.
Multa sanatate si impliniri in noul an.

| JeSa a răspuns (pentru Hombre):

Bun gasit Hombre,
Multumesc din suflet happy pentru urari!

Toate cele bune pentru Anul Nou!
(Numai bine si multa sanatate, Hombre!)

| harciog a răspuns:

N-am cerut-o.Esti mult mai aproape de adevar cind doar o simti.Sint uimit, ce naibii ai patit sa-mi stergi ignorul?

| Arthur a răspuns:

Nu prea pot reacţiona cum ar trebui din cel puţin două motive : îmi confundă inteligenţa cu distanţa de pământ la perucă ( 1, 83 ), nu pot întreba un străin pentru că ar fi în necunoştinţă de cauza iar cei care mă cunosc ştiu că mai cochetez şi cu artele marţiale.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu am cerut niciodata parerea nimanui despre mine. Si-au dat-o fara ca eu sa cer asta! Nu am reactionat in nici un mod, am luat masuri( am indreptat) atunci cand aveau dreptate!

| shadovv a răspuns:

Nu pentru ca nu as obtine destule date. Este mult mai bine sa intrebi o persoana ce parere are despre cum ai actionatu tu intr o anumita intamplare. Daca faci asta de mai mult ori vei obtine o imagine mult mai adevarata a ta iar persoana ce ti o va furniza nu se va simtii jenata (ori tu).

| Holocaust a răspuns:

Păreri bune.N-am auzit pe nimeni să 'mă vorbească pe la spate' de rău, şi nici să-mi spună faţă-n faţă. Dacă mi-a zis cineva vreodată ceva de rău mi-a spus că sunt indecisă, aproape în toate situaţiile.Nu m-a deranjat,pentru că ştiu că este adevărat.
Oricum, despre tine, de ce ai scos toată lumea din lista de ignore? N-avea cine îţi răspunde?laughing

| ZvT a răspuns:

Am purtat o descuţie pe tema asta la un pahar. Au spus că sufăr de sinceritate radicală şi că îi deranjează uneori. Nu am observat nicio schimbare de atunci şi nu m-a deranjat că mi-au zis asta.

| maiAm8conturi a răspuns:

Da normal ca am intrebat, am vrut si eu sa ma vad prin ochii altora, dupa...l-am impuscat, auzi la el sa ma faca paranoic.

| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Nu am cerut o parere in mod special,cu predilectie,am cerut o parere vis a vis de un lucru care tine de mine,de ex,dupa ce m am tuns,am consultat si parerea celorlati si am accepata parerile lor.
Dar,sunt constienta,ca unii spun despre o perrs ca e urata,ca nu i sat bine cu noul lock,din invidie,din rautate,din dorinta de a i vedea rau pe altii.
E trist,dar e foarte adearat,ca am ajuns sa treaim si vremuri din astea.
Dar eu,de obicei, am invata ca singura care imi spune o parere reala despre mine, este. oglinda.
Nu ma minte si nici nu o va face niciodata!
Pa!

| Crazyfish a răspuns:

Mi-au mai spus-o, fara s-o cer.
Dar n-am ce schimba, ma plac asa cum sunt.
Sau ma suporta sau nu.

| CatelusaFlaffy a răspuns:

Inainte da, m-am simtit rusinata, suparata dar uneori si vesela, acum nu imi pasa ce crede lumea despre mine

| InuIo a răspuns:

Am cerut de cateva ori. De obicei mi sau spus lucruri bune deci am fost vesela dar m-am simtit o data nervoasa dupa ce am auzit de la cineva ca sunt egoista si ca nu ma gandesc niciodata la nimeni in afara de mine [de parca n-ar insemna cam acelasi lucru] desi nu stiu cine e mai egoist dintre noi.