| SimonaBubu a întrebat:

Ati fost furati vreodată? Cum ați reacționat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am fost propriu-zis jefuita, dar au fost tentative.
Una din ele:
Mergeam prin parti ceva mai "stereotipice" ale Bucurestiului. Si aveam vreo 30 de lei in mana.
Si, data fiind zona, ma asteptam sa fie vreo tentativa. Si strang banii in mana.
Si trece un copil de vreo 9-10 ani si il simt ca un sarpe cum a incercat sa smulga banii. Intr-o milisecunda.
Se vedea ca avea experienta; nici nu i-am simtit mana sau i-am vazut miscarea, doar am simtit banii cum erau trasi.
Si nonsalanta pe care o avea cand mergea, un actor experimentat.
Am strans prea bine de bani si nu i-a luat.
S-a uitat lung in ochii mei si dupa a plecat.

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

As fi raspuns, dar nu pot, avand in vedere halul in care ai omorat limba romana.

| disanut a răspuns (pentru NLS):

Taci ma un vedere si omorat

| ALM2000RO a răspuns:

Nu mi s-a întâmplat niciodată, am fost norocos până acum laughing
Dar am avut prieteni care au fost.