| Cubulets a întrebat:

Funda pentru cine raspunde corect la inrebari [ macar 4 ] :

1.La intrarea intr-o frizerie sta scris: "Ii barbieresc pe cei care nu se barbieresc singuri si numai pe ei."
Barbierul se barbiereste singur?
2. Un barbat merge intr-o seara la o petrecere care de-abia incepuse. Imediat ce ajunge, da peste cap doua pahare din bautura servita, apoi se ridica si pleaca. Toti ceilalti petrecareti raman sa se distreze in continuare, pana dimineata. Unii dintre ei beau din aceeasi bautura servita. Toti acesti petrecareti care au baut din aceasta bautura au murit a doua zi, otraviti! De ce nu a murit si barbatul nostru, desi a baut si el din acea bautura?
Se stie ca nu el a adaugat otrava in bautura si ca aceasta nu a fost adaugata in bautura dupa plecarea lui.

Otrava era... (2 cuvinte, fara diacritice)
3.Care este cea mai simpla cale de a arunca o minge care sa se opreasca la un moment dat si apoi sa se intoarca fix pe acelasi drum la tine?

O arunci... (2 cuvinte, fara diacritice)
4.Cum se numeste femeia care stie mereu unde este sotul ei?

... (1 cuvant)
5.Care este pluralul de la sticla?

... (1 cuvant)

Răspuns Câştigător
| Ioniii a răspuns:

1-nu exista raspuns
2-in gheata
3-in sus
4-vaduva
5-cioburi

10 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

1.nu stiu
2.in gheata?
3. o arunci insus!
4.vaduva
5.sticle

pa-pa

| kiky278 a răspuns:

1.nu
2. punciul avea cuburi de gheata cu apa otravita in ele.cand a baut omul ele inca nu se topisera.
3.In sus
4.vaduva
5.sticle

| CriCri a răspuns:

1.nu
2.in gheata
3.in sus
4.vaduva
5.cioburi

| VecinaDeLa3 a răspuns:

1. Nu, Barbierul se duce sa se barbiereasca la alt barbier(vai ce nasol suna)
2?
3. O arunci in sus
4.Vaduva
5.Sticle

| FantomaTurcoaz a răspuns:

1. Da
2.Peste cap, pentru ca el a dat paharele peste cap?
3. O arunci in sus
4.Vaduva
5.Sticle

| Dragosgan a răspuns:

1.nu
2. a dat paharele peste cap, adica a varsat din ele.
3.arunci mingea in zid.
4.vaduva.
5.cioburi.

| theorizer a răspuns:

1. da 2... 3.in sus 4.vaduva 5.sticla

| JustLikeMe a răspuns:

1.normal doar e barbier
2.nu stiu
3.in sus confused
4.vaduva
5.sticle? sau cioburi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. el se barbierea la alt barbierlaughing.
2. Otrava era in cubul de gheata.
3.Sa arunci minge in sus.
4.Vaduvalaughing
4.Cioburi.laughing.

| Danny a răspuns:

1. Da
2... in gheata?
3. in sus
4. vaduva
5. sticla - sticla de bere etc, sticle. pentru sticla - sticla de la fereastra -... sticla