| Ioana_Delia_1998 a întrebat:

Am intrat la Facultatea de Psihologie și Științele Educației din Iași. Și voiam să vă întreb ce limbă străină să aleg pentru a o studia? Engleza, franceza sau germana? Știu că la germană se ia de la zero și e cam greluță. Nu știu așa multă germană. Engleza nu o știu la perfecție și nici franceza. Voi ce îmi recomandați? Se pune accent pe limba străină la facultate sau sunt cursuri lejere? Mă îngrijorează examenul pe care îl voi avea la sfârșitul fiecărui semestru.

Răspuns Câştigător
| AnnabellaBB a răspuns:

Categoric engleza!
Fara engleza esti mort!
Daca ai posibilitatea in facultate sa faci IELTS, este minunat. Eu locuiesc in UK si fara engleza sau cursul IELTS esti mort. Ai o mulțime de avantaje! Succes

| Ioana_Delia_1998 explică (pentru AnnabellaBB):

Mulțumesc frumos! happy

| AnnabellaBB a răspuns (pentru Ioana_Delia_1998):

Mult succes! Si sa faci acele cursuri care iti vor prinde foarte bine in viitor!