| stefaniastefi a întrebat:

Credeți ca mai exista viața și pe alte planete?
Dacă nu, de ce?
FUNDĂ!

10 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Există miliarde de stele în galaxia noastră şi sunt bilioane de galaxii. Undeva la 100 spre 200. Care-s şansele matematice să nu existe?! Spune şi tu. Pământul e doar un fir de praf într-o sală uriaşă. E aproape imposibil să nu existe viaţă în alte părţi. Mai ales că avem o noţiune destul de subiectivă asupra cuvântului "viaţă". În alte părţi poate urma reguli complet străine nouă.

| Aiwendil a răspuns:

Daca pe aceasta planeta,Terra,se afla atatea si atatea fiinte,in apa,pe pamant, in aer, de la insecta pana la mamifer, om, plante...Cum sa nu fie nici o fiinta in tot acest univers?

| T0T a răspuns:

Nu pot sa imi formez o opinie dar este clar ca este o posibilitate foarte mare.

| Dariusuu a răspuns:

Eu cred.

Dar încă nimeni nu a demonstrat că există sau nu.

(Încă)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur... chiar cu ochii mei am văzut nişte animăluţe cu cap de elefant şi picioruşe de şoricel pe Pluto dacă nu mă înşel. Am vizitat atâtea bilioane de planete că nici nu mai ştiu. Dar stai că nu e singura întâmplare de acest gen. Am mai descoperit şi alte maimuţoaie pe alte planete dar niciuna n-a fost mai impresionantă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca exista doar posibilitati.

| 0x11111051 a răspuns:

Omenirea de abia 6% din intreg universul cunoaste. Nu poti spune ca nu exista viata extraterestra.

Deasemenea, cunoastem doar 5% din oceane (ce se afla acolo). Nu poti spune ca nu exista sirene))

| RedDeath a răspuns:

Dar cum sa nu existe?! Cel putin o bacterie minuscula sigur exista!

| averagestudent a răspuns:

Bineinteles ca exista.Doar nu sunteti asa egoisti incat sa credeti ca numai pe planeta noastra exista viata.Ia ganditi un pic!

| FunkyGurl a răspuns:

Îmi amintesc că am citit cândva, astă-vară mi se pare, că fiecare stea are câte o planetă. Există miliarde de stele doar în galaxia noastră! Realizezi câte planete sunt? Șansele să nu existe sunt extrem de mici, mult prea mici.