| XxXxAlessiaXxX a întrebat:

Buna!Credeti in reincarnare?Credeti ca un om dupa moarte se poate reincarna int-un oricare alt animal?Cat la % credeti in "viata de dincolo" sau in reincarnare?Sau credeti ca dupa ce vom muri sufletul nostru se va "duce pe alta planeta" in care va devenii un fel de om si va traii exact ca pe pamant dar cu o alta infatisare?Cat la% credeti treaba aceasta?Cat la % credeti ca atunci cand vom muri si dufletul nostu va muri?Sau credeti ca ne vom transforma in spirite fantome sau ceva de genu ,cat la %? De ce? Funda !

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Cred 100% că nu ar trebui să ne mai gândim atât la moarte. Doar vom primi dureri de cap, căci răspunsul la întrebarea „Ce va fi după?" îl vom afla doar după ce murim. Hai să încercăm să trăim în misterhee hee.
O zi bună!

4 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Nu inteleg care-i faza cu procentele. laughing
Ceea ce cred e ca ar trebui sa analizezi mai bine lucrurile din jurul tau si sa iti formezi singura o parere, nu sa incerci sa afli ce spun ceilalti doar pentru ca tu nu stii in ce sa crezi.

| ateu123 a răspuns:

Nu cred nici in reincarnare nici in viata de dupa astea sunt doar iluzi amagitoare uitate la mitologile grecesti, egiptene toate aveau ca baza after live dar e doar o iluzie

| Cuniska a răspuns:

Eu cred in reincarnare si migratia sufletului cam 80%. Sunt multe cazuri concrete care dovedesc aceste doua procese. Sufletul niciodata nu moare...

| Mariya5 a răspuns:

Pai...in viata de dincolo(rai-iad) cred 30%, 60% ca moare si "sufletul" si 10% fantomele.