| lilith16 a întrebat:

Credeţi in iad? Sau mai precis in demoni? Credeti ca sufletul nostru poate ramane blocat pe pământ? Credeti in reincarnare? Ce este viata? Unde este senul ei?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Wow multe intrebari,nu cred in iad,nici in demoni, nici in suflet, nici in viata de apoi, reincarnare, sensul vieti til descoperi singur

Răspuns utilizator avertizat
| Donsavas a răspuns:

Sufletul nu există. Constiinta este creată de mintea umană cu ajutorul sinapselor din creier. Viata este existenta. Atât. Nu are un sens. Totul in jur sunt iluzii. Demonii sunt doar niste fiinte ireale, fantasme ale imaginației noastre. Ei nu există. Dacă existau, ii vedeam toti cum vedem toti restul creatorilor de pe pământ

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu, nu, nu si nu.
Viata-s experientele pe care le aduni si de care iti aduci aminte.
Sensul vietii nu este decat individual, tu fiind singurul care poate decide care-i scopul vietii tale.

| Mircea08 a răspuns:

La intrebarile : - "ce este viata " si " unde este sensul ei " ar trebui sa cunosti raspunsul, deoarece raspunsul e valabil numai pentru tine si nimeni altul nu poate sa intuiasca adevaratul sens al vietii tale.
Celelalte intrebari nu au rost. Fiecare crede in ce vrea si de ce ar interesa pe cineva in ce cred altii?

| benny7 a răspuns:

Nu în aşa ceva nu cred!

| benny7 a răspuns:

Stă în voința noastră liberă de a alege binele sau răul, omul alege!

| teo530 a răspuns:

Da cred ca exista iad si draci si Dumnezeu si rai etc. Eu cred ca exista spirie care inca bantuie unele locuri din lume. In reincarnare nu prea cred, adica dupa ce mor sufletul meu se reincarneaza intr-un animal sau alt om. In biblie se zice ca va veni Iisus a 2 oara ca sa ne judece, nici aici nu stiu ce sa zic. Viata este un drum lung sau scurt, momente bune si fericite dar si triste si urate. Pe parcursul acestui drum ne cunoastem si ne formam un caracter, iar la randul nostru dam viata si apoi nepoti si se termina drumul.