| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Este posibil ca intr-o alta viata sa te poti reincarna intr-o pasare sau un fluture? Sau in oricare alt animal de pe pamant.

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu exisă reîncarnare, demonii pot intra în diverși oameni și să le dea informații din viețile oamenilor pe care i=au posedat anterior și de aceea unii au impresia că au mai trăăit odată.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar noi toti suntem conectati, inca de la primul om, primul lucru organic de pe lume si pana la copilul care se naste acum, toti am ajutat la formarea Pamantului si a tot ce s-a intamplat pe el. Toti suntem facuti din acelasi lucru, cumva... materia (Dumnezeu) ne-a facut pe noi, ca un tot unitar.
Este adevarat ca aceste invataturi s-au pierdut cu timpul, deoarece stiinta a avut un impact foarte mare si o parte din lume refuza sa mai cerceteze unele lucruri.

Si posibil, este. Adica este posibil si ca acum sa arunce unu dintr-un avion un sac cu 1000000 Dolari si sa pice fix la usa ta; e posibil, evident. Insa probabilitatea sa se intample asta este foarte mica happy.

| Algo098 a răspuns:

E placut sa crezi in povesti, sa stii ca poti trai vesnic, fie si sub alta forma, dar realitatea ne confirma ca avem o singura viata.

| Dorotheea21 a răspuns:

Unele religii zic ca da, cei care au facut greseli sunt pedepsiti cu reincarnarea in forme de viata inferioare, pana la plante sau si mai ciudat, in minerale. Eu nu cred in reincarnare, poate ma asteapta o viata foarte lunga, intr'o piatra.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, ai o singură viață. Trăiește-o frumos.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Nu exista reincarnare, unde ai gasit asta scris in Biblie. Daca nu scrie in Biblie atunci e opinia ta sau a altuia sau e preluarea unei idei din alta religie. Cum poti vorbi despre un copac neluand in calcul padurea? Poate fi un mar intr-o padure de brazi?

| Nonolita a răspuns:

Daca ar exista o alta viata...
Insa depinde cum vedem noi asta. Daca starea de spermatozoid este considerata o viata, si alta viata "reincarnarea" in om, atunci in pamant ajungem... viermi. Poate vermii aia sa devina pasari, fluturi, elefanti.

| 223kkk a răspuns:

Nu ii asa ca ii ciudat?
Totdeauna avem adevărul în fata deschide ochii și o sa poți vedea care este scopul vieții.
Chiar trebuie sa îți explice cineva lucruri care ar trebui sa le știi deja.
Dacă nu știi de ce exiști nu are sens nimic, reincarnarea nu exista dar adevărul e ca oamenii nu mor niciodată, după ce murim doar părăsim corpul acesta.

| bogdan207 a răspuns:

Nu există așa ceva. Acelea sunt minciuni ale păgănilor străini de Dumnezeu.
Este rânduit oamenilor o dată să moară, iar după aceea să fie judecata. (Evrei 9:27)