| alexutza222 a întrebat:

Din cate stiu eu toate popoarele au ceva 'specific, aici ma refer la carecterul, fizicul oamenilor. Ce au specific romanii, francezii, rusii, ungurii, englezii, norvegienii, etc?

Răspuns Câştigător
| CastronulCuCeapaVerde a răspuns:

Romanii - sunt badarani, se cearta multi si nu prea dau o mana de ajutor.
Francezii - sunt foarte atenti la detalii din cate stiu eu
Rusii - beau multa votka laughing
Ungurii - au o limba amuzanta big grin, in rest nu stiu nimic de ei
Englezii - sunt foarte domni sa zic asa, sunt foarte punctuali si cumsecade, adevarati gentlemani
Norvegienii - nu stiu
Germanii - se ajuta intre ei si sunt foarte buni si foarte exacti la tehnica
Japonezii - sunt foarte ciudati ca si cultura desi ca tehnica si cunostinte stau cel mai bine
Chinezii - cum au o populatie foarte mare produc multe copii si multe produse in masa ca mai apoi sa le vanda
Americanii - sunt grasi in mare parte, ba chiar obeji, si studii stiintifice arata ca populatia mediocra din America sta cea mai jos pe scara mondiala.
Si as mai vrea sa spun ca se stie peste tot ca Rusoaicele si mai ales Romancele sunt cele mai frumoase big grin

15 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Doamne la toti ne-ai dat apa multa,
Doar o ruga iti mai spun
La romani, te rog, m-asculta
Da-le si ceva...sapun.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Norvegienii au specific trollii. Nu trollii gen Mada sau Marioara. Nu, trolli din mitologia scandinavă.
Şi, tot specific lor este şi forţa brută, trăsătură care li s-a dezvoltat mai puternic datorită condiţiilor potrivnice de trai din Norvegia dar şi multiplelor generaţii de navigatori cu nave vikinge. Navele vikinge erau practic nişte bărci foarte mari cu multe-multe vâsle. În ritmul ăsta ei au trecut oceanul până în america la 1002-1004 - cu mult înaintea lui Columb.

Ha det bra!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

ÉrotiqueConseils, зноеш-ты по русский?

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

ÉrotiqueConseils, дайте меня наркотика водкий и блидеи.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

ÉrotiqueConseils Salon, korven klaanin, vuorten voima ranteissain,
Salon Korpiklaani!
Jeg elsker sangene fra Korpiklaani uanset de er jaevla finske. Perkele hva faen!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Liker du latviske band Skyforger ogsaa? De skulle har kom i Baia Mare for to aar siden men kvinna til en mann fra Skyforger skilsmiset saa han hadde kjempemye ting aa gjore ved domstolet.
Jeg stille haape aa se dem i Romania.
Forresten, hvor sturderte du norsk spraak fra?

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ăăăh... ce ziceaţi de ruşi?
http://www.youtube.com/watch?v=e7kJRGPgvRQ
замечательный.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Kongeriket,
частично. Мне не нравится произношение. но водка, Да!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Kongeriket,
Хм... Водка из группы "Korpiklaani", кровь от "Messhuggah":
http://www.youtube.com/watch?v=qc98u-eGzlc
И наркотики. http://www.youtube.com/watch?v=hoC_Xp7Qx80&feature=related :).

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Kongeriket,
En annen sang av kategori folk og metal som jeg elsker er http://www.youtube.com/watch?v=Z31khR-E2PU selv om de er litauere.
Mano megstamiausia daina nuo Skyforger.
Oh dew, oh fog!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Kongeriket,
Jeg ble hjulpet ved laereren min at vet engelsk og tysk sprak. Jeg forbedret norske lesing forskjellige boker og lytting metal sanger fra norske tropper.
For eksempel, Carpathian Forest :
http://www.youtube.com/watch?v=kk6XhonnM-I

| costis a răspuns:

Francezii : politicosi si atenti.
Germanii : corectitudine, disciplina, munca, spiritul tehnic, gandirea filozofica.
Rusii : extreme pe linia bunatatii, spiritualitatii. Multi sfinti, dar si multi hoti. Multi literati, compozitori, dar si multi oameni lipsiti de educatie. Insa cred ca cei mai buni oameni aici pot fi gasiti.
Sarbii: luptatori si supravietuitori. Daca ne uitam ce s-a intamplat cu albanezii, e o minune ca sarbii s-au pastrat intacti dupa 500 de ani de dominatie turceasca.
Americanii: oameni de afaceri, intreprinzatori
Englezii : strangatori de avutii de prin colonii

| LuS[z] a răspuns:

Romanii-Dunarea
Rusii-vodka laughing
Ungurii-gulas tongue
Englezii-seriozitatea
Norvegienii-frigul laughing
Parerea mea tongue

| ShowTim3 a răspuns:

Francezi > sunt cu nasul pe sus.
Rusii> sunt betivani si au fete frumoase bune la pat
Ungurii>au talent sa ii enerveze pe romani.
Englezii> limba, seriozitatea, si tara ploioasa in care este ceata, bate vandul si sunt nori.
Norvegienii>Nustiu sincer
Romanii> Bai noi avem ceva din toate, avem mancare specifica care strainilor li se pare foarte buna, avem peisaje, avem rromi, femei frumoase, avem limba frumoasa, uni sunt mai betivani, altele stau pe DN1.Ce sa zic, avem din toate cate ceva, de aia suntem o tara care nu se remarca prin nimic(prin muzica Romania chiar a inceput sa fie remarcata in alte tari si daca o sa o tina tot asa in 10-20 ani o sa isi faca un nume din asa ceva ) happyspER ca te-am ajutat.

| iuli a răspuns:

Spre exemplu germanii sunt majoritatea blonzi cu ochii albastri. Britanicii au pielea mai alba.
Nemtii, austriecii sunt renumiti ca fiind foarte harnici, ordonati si respectuosi. Rusii si ucreinenii sunt renumiti din cauza inclinatiei lor pentru alcool. Francezii sunt foarte patrioti, la fel si britanicii, care isi respecta foarte mult familia regala si tara(de aia nu sunt gunoaie pe strazile lor).