| KranT a întrebat:

Imi poate explica cineva ce este illuminati? Stiu ca este o organizatie secreta, ca ei conduc lumea si alte chestii din astea, dar nu inteleg ce legatura au cu semnele sataniste ( ochiul ala din piramida de exemplu, care zic eu ca e semn satanist). Ma scuzati daca am gresit categoria

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Illuminati nu mai exista de secole. Ce exista sunt teorii paranoide ale conspiratiei referitoare la Illuminati.

| OOOLEOOO a răspuns:

Se spune ca oameni din varful piramidei, sunt diabolici, satanisti.
Eu sincer cred ca-s la fel de idioti ca marea masa de oameni, orbiti de tot ceea ce inseamna profit. Cam cum este un cioban care ar trebui sa-si grijeasca oile dar nu poate deoarece este beat manga.

Si apoi mai sunt aia care cred ca daca ai o societate care conduce lumea din umbra te apuci la un moment dat din plictiseala sa arati "semne" prin videoclipuri muzicale...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu personal cred ca oamenii se induc singuri în eroare.Nu Illuminati conduc lumea ci banii.E mai interesant să urmărești situația politică a lumii decât versurile sataniste ale melodiilor.Pe mine nu m-au afectat cu nimic mesajele subliminale din melodiile lui Lady Gaga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni cu foarte multi bani care se plictisesc foarte tare. Din pacate terenul lor de joaca il reprezinta restul oamenilor.

| SorinaSuciu a răspuns:

Se zice ca iluminati sunt o grupare de oameni care conduc totul din umbra. adica ei pun presedintii flimenteaza tari companii etc. ei au toti bani lumii asa ca nu fac ceea ce fac pentru bani ci pentru a ajunge sa ii conduca pe toti. ei incerca sa ii crezee omului dependente ca sa il poata controla mai usor. gandeste-te numai daca s-ar lua curentul pentru cateva saptamani. la cum suntem cel mai probabil am ramane fara paine si mancare. ochiul ala e folosit ca un simbol al lor (adica ei vad totul) sper ca te-am ajutat

| KranT explică (pentru SorinaSuciu):

Deci illuminati nu are nici o legatura cu satanismul nu? Fiindca Lady gaga are de exemplu niste versuri sataniste si face semne ciudate (gen simbolul ochiului de pe piramida) si este considerata illuminata

| SorinaSuciu a răspuns (pentru KranT):

Ba au. din cate am inteles luminati controleaza toate maril veddete si toti oamenii celebri. nu stiu cat e de adevarat dar se zice ca ei au o multime de ritualuri in care ii se inchina satanei.

| IisusHristos666 a răspuns:

Evreii s-au infiltrat in toate organizatiile ca niste animale josnice.La inceput lojile masonice si toate celelalte organizati care erau afiliate ei erau bune.Mai pe scurt unde sunt evrei populatia gazda va suferii. Aproape toti muzicienii romani sau internationali cunoscuti au origini evreiesti ca de exemplu:Lil Wayne,Eminem,Drake, Rick Ross, Lady Gaga, Dan Bitman, Iosif Sava etc.Deci in concluzie Lady Gaga nu are nici o treaba cu Paganismul(Satanismul adevarat)