| ArianaB a întrebat:

Stiu ca suna foarte, foarte ciudat dar... am auzit o despre o chestie foarte dubioasa si m-am cam speriat. Stiti voi, o anumita organizatie secreta numita Illuminati despre care se spune ca va conduce lumea in viitor. In primul rand, am vazut ca aceasta organizatie detine o multime de semne cum ar fi piramida, cornitele acelea :O "ochiul atotvazator" sau semnul 666. Si am mai observat ca majoritatea cantaretilor le practica in videoclipuri, concerte... chiar si versurile contin mesaje subliminale despre New World Order, sau cam asa ceva, sau mai este ceva: moartea lui Michael Jackson sau 2Pac, de exemplu Michael Jackson am inteles ca a murit pe 25 Iunie, iar 2Pac la 25 de ani, ambii pentru ca au refuzat sa mai cante melodii ce ar fi transmis astfel de mesaje. Nu stiu ce sa zic eu sad, daca este real sau este doar un mit, dar m-am cam speriat rau. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| RazvanKid a răspuns:

Iti zic eu. Am un prieten care cica s-a "alaturat" organizatiei. Cica odata ce a intrat, nu poate iesi sau daca ii refuza sau spune ceva din secretele lor si cu ce se ocupa, poate fi omorat. Si eu m-am speriat sincer, am crezut ca glumeste dar cica e adevarat. Mi-a spus ca sunt si niste reguli, gen sa iti scrii numele cu sangele tau *Creepy*, sau chiar sa iti sacrifici un membru al familiei :-o, si toate astea doar sa fii marioneta lor, unii spun ca primesti bani sau ceva dar primesti o... Scuza-ma de expresie. laughing Da, celebritatile si toti astia prin care se transmit mesaje subliminale primesc muuulti bani, mai ales ca astia din Illuminati am inteles ca au multe surse din care fac bani (de exemplu, pornografia) laughing. Mda, e o prostie, nimeni cica nu stie daca sunt reali, dar uite-te la Lil Wayne, mare "rapper" (nimic personal), dar n-ai idee cate sute de mii de albume a vandut tipul in prima saptamana de cariera. Sau Beyonce, Jay-Z, Rihanna despre care se spune ca sunt posedati de catre demoni, care si aia cica au nume. laughing De exemplu Beyonce, cica pe scena e "altcineva", se crede alta persoana, Sasha Fierce, adica demonul care o poseda, lol. Mai, eu sincer nu stiu daca sunt adevarate chestiile astea si nici nu intentionez sa te sperii si mai tare, nu vreau sa par nici dramatic laughing dar tot ce stiu e ca Dumnezeu exista, si din cate vad, astia nu au de aface cu el.Dar, mai e ceva, Illuminati chiar a existat acum multi ani, deci e posibil sa existe si acum, dar eu zic sa nu te sperii ca nu au ce sa ne faca laughing, poate in viitor, lol, dar mai bine crezi in Dumnezeu, si uiti de astia si de toate tampeniile pe care toti se trezesc sa le spuna doar ca sa sperie lumea, daca sunt reali ii vom vedea si noi cu ochii nostri, no problem. happy Acum... ma scuzi, am niste treaba cu tipii astia din Illuminati, vom sacrifica o oaie si vom scrie pe o piatra cu sangele ei "Snitzi".
Cheers! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru RazvanKid):

O, Doamne. straight face Tu vorbesti serios? Ma refer la prietenul tau, cu restul deja iarasi m-am speriat, iar nu mai dorm la noapte. laughing Buna idee cu Snitzi, succes dar vreau poza cu dovada. laughing) :*

| Giulietta1 a răspuns (pentru RazvanKid):

Cum faci acel pact?

| RazvanKid a răspuns (pentru Giulietta1):

De ce? Vrei sa il faci? Am auzit ca nu poti sa faci pactul, trebuie sa fii nascut cu acel ceva sa fii de-al lor. Poti doar sa devii marioneta lor daca vrei, altceva nu poti. Dar e o prostie, serios. Pana mea, cica iti semnezi "contractul" cu ei, adica asta e sinonim sa faci un pact cu ei, scriindu-ti cu propriul sange numele tau :-s. Aaa, si mai era sa sacrifici pe cineva drag tie. Doamne feri, sa nu faci asa ceva! laughing

9 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Da...ai auzit de ei, dar nu stii mai nimic din cate vad, oricum nu trebuie sa te ingrijorezi, nu-ti vor face rau direct, doar mult rau indirect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hakuouki):

Acum cateva zile am gasit niste videoclipuri pe YouTube, recunosc, nu stiu prea multe pana acum dar ce am aflat mi-a ajuns sa ma sperii destul de tare.hee hee Doar ma intrebam daca este real, nu poate fi o coincidenta ca toti cantaretii sau aproape toate celebritatile sa foloseasca semnele alea. :/ Eu nu stiu ce sa zic...

| Hakuouki a răspuns (pentru anonim_4396):

Marea majoritate a populatiei si-a facut cont pe facebook, fac poze ca si restul etc, e o moda, oamenii se copiaza unii pe altii, nu poti spune ca e chiar o crima (plagiatul este)

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Da sunt adevarate in mare parte, noi nu cunoasteam adevarul suprem, dar aceste lucruri cu siguranta se intampla intr-un fel sau altul.
Peace!

| Bogdanel97 a răspuns:

Am auzit de organizatia asta, cica ii din Vatican. Astia nu ar trebui sa fie satanisti daca au semnele astea? Da formatiile tip Metalica, the Beattles, Marlyn Monson (sau cum se scriu) au astfel de mesaje in majoritatea pieselor pe care le-au compus. Asta cu 25 dupa parerea mea ii coincidenta. Si nu cred ca va conduce lumea. Stai linstit. Mit nu este sigur, ca astia exista. laughing

| LeFangirl a răspuns:

Din cauza la chestia am căutat pe YT versurile la melodii inversate şi după vreo lună sau două nu am mai ascultat ABSOLUT deloc muzică. Când auzeam îmi băgam degetele în urechi şi încercam să plec de acolo. laughing Chiar mă speriasem. Da, în mare parte e adevărat, dar nu tot. Oricum, nu faci parte din secta aia deci nu are cu ce să te afecteze. happy