| nuspuncinesunt2 a întrebat:

Buna! La fizica copiii trebuie sa poarte halat? Dar la chimie?

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Doar daca faci practica si 'experimente', altfel nu

| Lukasssz a răspuns:

La fizica joci fotbal happy Glumesc depinde de ce zice profesorul

| Zuzu1991 a răspuns:

Depinde cat de fitoasa e scoala

| nuspuncinesunt2 explică (pentru Zuzu1991):

Pai nah, nu e cine stie ce.E printre cele mai bune scoli din Bacau cea la are invat eu.Scoala Gimnaziala Nr 10. Si acolo toti copiii trebuie sa fie de 10.Si de aia intrebam.Nu stiam sigur.

| Apokales a răspuns:

Da, la fizica halatul ii apara de gravitatie.

| nuspuncinesunt2 explică (pentru Apokales):

Ma scuzi, am uitat sa rad.

| SingleForOne a răspuns:

Într-o lume perfectă, da. Dar nu este necesar dacă doar scrii și memorezi, dar experimente aproape deloc... happy

Depinde și de școală (liceu/gimnazială), poate există una în România unde faci experimente zilnic sau săptămânal, însă eu nu am auzit. happy

| nuspuncinesunt2 explică (pentru SingleForOne):

Multumesc! Eu sunt la o scoala gimnaziala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cerințele profesorului...dar măcar la chimie așa ar trebui, mai exact la probele practice, la care se lucrează cu diferite substanțe.

| isemilia a răspuns:

Din moment ce nu mai pot fi folosite laboratoarele nu. Nici inainte nu se facea asta, cand aveau loc 'ore practice'.

| nuspuncinesunt2 explică:

Iarta-ma,dar nu trebuie sa razi de oameni doar pentru faptul ca au stat in orasulx sau y(zic asa sa nu dau nume).Eu, de exemplu, m-am nascut in Italia si am stat acolo pana la 5 ani, apoi am stat alti ani in judetul Neamt, dupa un an la Ploiesti si de ceva timp(cativa anisori) stau in Bacau.Si nu am fite.Chiar deloc.Am trait cu o gramada de lipsuri.Doar ca ma supar repede.
Nu vreau sa fiu rautacioasa.Dar cand ma trezesc de dimineata cu nervi si mai fac si ceilalti glume nu ma pot abtine sa tac.Din,, instinct" trebuie sa spun cate ceva in schimb...