| ccami a întrebat:

ma ajutati si pe mine cum sa construiesc un dinamometru? si va rog sa-mi explicati cat de bine posibil. dau funda :*

Răspuns Câştigător
| Andreea051p a răspuns:

Hey. vezi ca poti face rost de un resort (arc ), pe urma il pui intr-un tub de plastic-PVC- in care decupezi o fereastra in lungul careia trasezi niste repere. Un capat al arcului il fixezi de capatul tubului, la capatul celalalt pui un carlig. Tubul sa aiba lungimea arcului comprimat. Succes happy