| mcgrasu a întrebat:

Buna numele meu este Marius si sunt din Petrosani,
Am sa incep cu inceputul.azinoapte am visat ca era cineva langa mine imbracat in negru si a incercat sa ma omoare.partea nasoala este ca eu numai puteam respira.si pana nu am spus,, Tatal Nostru`` in gand nu am putut sa respir dar nici sa ma misc. apoi m-am trezit foarte speriat si am aprins becurile.cosmarul disparuse, Intrebarea mea este ce inseamna acest lucru? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| johnny84 a răspuns:

Am un prieten care a avut un vis asemanator, sau din ce spune el ca a vazut cu adevarat pe cineva la capul lui ca o umbra si nu se putea misca sau vorbi, asta pana nu si-a facut cruce .cu limba si a zis" Tatal Nostru"Ce inseamna? habar n-am unele vise chiar nu inseamna nimic pur si simplu le ai.In orice caz mai mergi la biserica!

6 răspunsuri:
| adyth a răspuns:

Cand dormi esti aproape inconstient de ceea ce se intampla cu corpul tau. Azi'noapte probabil ca din cine stie ce motiv nu ai mai putut respira, iar corpul imediat a trimis semnale creierului, pentru a te anunta...asa se explica probabil si visul tau. Ca urmare te'ai trezit, si asa ai reactionat tu, printr'o rugaciune... din cauza ca te'a speriat visul. Ideea era ca trebuia sa te trezesti.
Nu trebuie sa te sperii de vise. Crede'ma happy
Au mai fost intrebari despre vise. Cauta'le si vezi ce raspunsuri s'au dat happy

| mariobros a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie sa fiu agitat in anumite momente, si sa rostesc o ruga, si de cele mai multe ori are efect, simt cum mi se regleaza respiratia, pulsul revine la normal. Si bineinteles, `mai poti utiliza anumite incantatii, ca tot sunt la moda`(glumesc, desigur).

| Moneyandfame a răspuns:

Oameni buni, voi visati ceva si intrati pe site in speranta ca oamenii o sa gaseasca o explicatie logica pentru un vis? Nu va inteleg si credeti-ma ca incerc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune caci in timp ce dormim folosim o foarte mica parte si din creer care se pare ca la tine o foloseai din ce in ce mai putin cea ce a generat visul respectiv pina in momentul in care ai cautat sa impui folosirea lui mai mult cu tatal nostru sau cu ceva rational cea ce a insemnat trezirea lui si reluarea functiilor din organism in totalitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine ca te-ai rugat, fa asta in fiecare seara inainte de culcare.

| MariusPopa92 a răspuns:

Salut, numele meu este Marius, fi atent, la fiecare vis urat, un spirit este langa tine, nu te lasa sa te misti, sa vorbesti.etc, daca la o reactie a visului este sa deschizi ochi, poti vedea spiritul, in fine, spune o rugaciune inainte sa te culci happy
SUCCES