| whiterose26 a întrebat:

Oare cum vor fi subiectele de matematica de maine de la Bac? Mai grele sau mai usoare decat cele de la romana?sad

Răspuns Câştigător
| xilotto a răspuns:

Poi pana maine nu mai este asa mult. o sa te convingi singura maine. Iti urez succes!

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Oare ce-o fi mai greu? Să mergi cu troleul sau cu avionul? Cele două au în comun doar faptul că sunt mijloace de transport, în rest, n-au nici în clin nici în mânecă una cu alta.
Aşa şi cu matematica şi româna: au în comun doar faptul că sunt obiecte de examen la Bacalaureat.

Baftă mâine. Sper să vă dea la fel de greu ca atunci când am dat eu. Nu de alta dar la română deja au ars-o aiurea dând extrem de uşor.

| NickiMinaj a răspuns:

laughing clar au fost mai grele... dar iau mai mult decat la romana, in mod surprinzator.

| haifisch a răspuns:

Ce e mai rosu? O banana sau un castravete?
N-o sa te puna sa faci drama, o sa te puna sa povestesti regulile de derivare. Sau sa explici rolul virgulei din numarul 3, 5. Ba chiar al punctelor de suspensie din expresia 1+2+3+...+100. Iar la subiectul 1, cred ca vor da un exercitiu in care sa te puna sa dai un sinonim cuvintelor convergent si integrala.
Cum poti tu sa compari romana cu matematica? straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiintifice si filozofice.