| mirakonto a întrebat:

Bună seara. Am avut un vis cum cateva luni, în care intram într o casa tot ce îmi amintesc din vis era o oglinda imensa de pe perete și florile decorative de lângă. Acum câteva zile am întrat intr-o casa a unui prieten cu aceeași oglinda și aceleași flori. Sentimentul a fost ciudat, mi-am amintit instant visul. Ce înseamnă?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Visele nu au nicio baza concreta in realitate din punct de vedere al semnificatiei.Totul este interpretare subiectiva.

Ca fapt divers suntem capabili sa visam doar imagini pe care le-am vazut deja in viata reala, chiar daca nu ne dam seama si credem ca am inventat noi lucruri, scenarii, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a descifra mai bine semnificația visului, căuta semnificația fiecărui obiect în parte apărut în visul tau.
Căuta în motorul de căutare Google: semnificația viselor - oglinda și acolo vei vedea ce semnifica.
Se pare că visul tau a fost unul premonitoriu. Am avut și eu câteva de-a lungul vieții.